Už sme mali možnosť vidieť EKG náramky pre Apple Watch, teraz to vyzerá tak, že spoločnosť Apple plánuje zabudovať túto funkciu priamo do budúcich modelov Apple Watch.

Náhrada starého trackera

Pomocou EKG monitorovania budú hodinky zachytávať a sledovať elektrické signály z vášho srdca, čo im umožní sledovať rôzne problémy ako napr. nepravidelný tep srdca. Pôjde o  update už existujúceho systému pre monitorovanie srdca, ktorý je zameraný skôr na fitness.

Apple & Stanford

Už v novembri Apple oznámil spoluprácu so Stanfordom na projekte, ktorý spočíval v sledovaní tepu už na existujúcich Apple Watch. Technológia od Stanfordu je však stále obmedzená, čo sa efektivity a rýchlosti týka.

Výhody pridania EKG

Podľa serveru Bloomberg je jedna z možností Apple, ako implementovať EKG taká, že by používatelia stisli obidve strany hodiniek, čo by následne odoslalo slabučký elektrický signál priamo do srdca. Plán je to pekný a šikovný, no výsledok nie je garantovaný.

Je tu však aj možnosť, že Apple celú funkciu EKG úplne vyradí zo zoznamu. Napriek tomu by bola veľmi užitočná, keďže môže varovať pred mŕtvicou alebo zlyhaním srdca o značný čas dopredu.