Sony Aibo: Nový robotický pes, ktorý stojí 1 500 €

Ako sa očakávalo, japonský výrobca po viac ako dekáde vdýchol nový život do značky vyrábajúcej ikonických robotických miláčikov. Po novom sa volá len „Aibo“.

Ako sa očakávalo, japonský výrobca po viac ako dekáde vdýchol nový život do značky vyrábajúcej ikonických robotických miláčikov. Po novom sa volá len „Aibo“.

Sony tvrdí, že nový Aibo „si dokáže vytvoriť emocionálnu väzbu s členmi domácnosti a dávať im lásku, náklonnosť a radosť zo starostlivosti a výchovy ich malého spoločníka.“ Aibo využíva „ultra-kompaktné“ pohonné jednotky, ktoré mu umožňujú hýbať sa v 22 osiach. Jeho oči sú zas tvorené dvoma OLED panelmi, ktoré Aibo využíva pre prejav emócií. Čo sa výdrže týka, robotický pes sa dokáže hýbať, hrať či štekať približne dve hodiny, na nabitie potrebuje tri hodiny.

Spoločnosť vysvetlila, že správanie Aibo nie je predom dané. Robotický pes je naprogramovaný tak, aby stále vyhľadával spoločnosť svojich ľudských spoločníkov, ako aj na to, aby sa učil, čo ich robí šťastnými. Aibo využíva počítačové učenie, čo z neho robí jednu z najinteligentnejších hračiek vôbec. Vďaka tomu dokáže analyzovať zvuk aj obraz, pričom všetky vstupy potom konzultuje s cloudom, pomocou ktorého sa neskôr učí.

Aj s aplikáciou

K psíkovi – ako inak – dostanete aj aplikáciu, v ktorej môžete meniť určité veci, ako aj prezerať si fotky, ktoré hračka zhotoví. Stiahnuť si môžete nové „triky“ a podobne. Aibo pre svoje fungovanie vyžaduje mesačné predplatné s minimálnou viazanosťou na 3 roky. Takéto zvieratko vás každý mesiac vyjde na približne 22,50 € (2 890 jenov).

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Samotná hračka stojí 198 000 jenov, čo je v prepočte 1 495 €. K nej potrebujete vyššie spomenuté predplatné.

Pre osamelých Japoncov je to možno vynikajúca voľba, za toľké peniaze však radšej darujte pekný život jednému či dvom psíkom z útulku blízko vás. Nemá síce motory ani oči z OLED panelov, lásky vám dá nespočetne viackrát ako jeho plastová náhrada.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať