Samsung konečne získal patent na snímač odtlačkov v displeji! Galaxy S9 ho mať nebude

Samsung pokračuje v úsilí dostať snímač odtlačkov prstov priamo do dotykovej vrstvy zobrazovacieho panela.

Samsung pokračuje v úsilí dostať snímač odtlačkov prstov priamo do dotykovej vrstvy zobrazovacieho panela. Prihlášku vo WIPO (World Intellectual Property Organisation) podal ešte v apríli, teraz mu patent konečne schválili, a tak je k novej funkcii o krôčik bližšie.

Technológia snímača odtlačkov prstov priamo v displeji sa očakávala už v tohtoročných smartfónoch, Samsung a jeho partneri to bohužiaľ nestihli, a tak sa vraj máme pripraviť na uvedenie až budúci rok. Do predstavenia Galaxy S9 to však juhokórejský gigant nestíha.

Ako to bude fungovať?

Dobrá otázka, na ktorú má Samsung veľmi šikovné riešenie. V jeho patente sa uvádza, že medzi ochranné sklo a digitizér vloží špeciálnu vrstvu, ktorá bude schopná odtlačok prsta správne vyhodnotiť až na 12-tich miestach po celom displeji.

Len si to predstavte, otvárate galériu s vašimi súkromnými fotkami a telefón presne vie, kto na danú ikonku ťukol. Ak ste to boli vy, ukáže vám všetky fotky. Ak to bol niekto iný (vyhodnotí podľa odtlačku), ukáže len niektoré alebo žiadne. Konečne funkcia, na ktorú sa tešíme, ak ju Samsung bude schopný zakomponovať.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!
Galéria zobrazí všetky obrázky len majiteľovi smartfónu

Keď nie v Galaxy S9, tak kedy?

Preslávený analytik Ming-Chi Kuo, ktorého citujú najväčšie médiá po celom svete a ktorý má najpresnejšie informácie o mobilných zariadeniach tvrdí, že až pri príchode Galaxy Note 9.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať