Batéria v Austrálii

Tesla zapla najväčšiu lítium-iónovú batériu na svete. Takto vyzerá!

Tesla zapla najväčšiu batériu na svete. Stalo sa tak po tom, ako Musk a jeho tím vyhral stávku o tom, že do 100 dní vyrobia najväčšiu batériu na svete s celkovou kapacitou 100 megawattov.

Tesla zapla najväčšiu batériu na svete. Stalo sa tak po tom, ako Musk a jeho tím vyhral stávku o tom, že do 100 dní vyrobia najväčšiu batériu na svete s celkovou kapacitou 100 megawattov. Batériu dnes spustili a funguje bez akýchkoľvek problémov.

Tesla sa s inštaláciou musela poponáhľať, keďže austrálsky hydrometeorologický ústav (batéria je totiž nainštalovaná práve v Austrálii) vydal upozornenie pred rekordnými zrážkami, búrkami a silným vetrom, ktoré by mohli celý projekt podstatne spomaliť. Batéria už stihla doručiť 59 MW energie.

Musk si bol istý, že batériu postavia do 100 dní.

Batéria je napojená na veternú farmu spoločnosti Neoen Honsdale blízko mesta Jamestown, ktoré je vzdialené približne tri hodiny od väčšieho Adelaide. Batériu postavili tak rýchlo po tom, ako sa v marci Musk na Twitteri chválil, že ak by to jeho tím nepostavil do 100 dní, on sám by to celé zaplatil. Pri sume 50 miliónov dolárov sa teda museli poriadne posnažiť.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
Batéria má kapacitu 100 MW.

Nový Powerpack má za úlohu „stabilizovať elektrickú sieť v južnej Austrálii“ a dodať dosť elektriny pre 30 000 domácností. Práve toľko domácností v septembri prišlo o elektrickú energiu.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať