Google Home vám teraz dokáže splniť dve priania naraz

Google Home zariadenie získalo funkciu, ktorú mu môžu všetci chlapi tam vonku závidieť – Multitasking. Home teraz totiž dokáže splniť dva rozkazy naraz.

Inteligentný asistent pre domácnosť, Google Home, získal funkciu, ktorú mu môžu všetci chlapi tam vonku závidieť – multitasking. Google Home teraz totiž dokáže splniť dva rozkazy naraz.

Prvý takýto náznak multitaskingu tohto zariadenia zaznamenal portál CNET a neskôr bol potvrdený aj serverom The Verge. 

Google Home a multitasking?

Aby sme si nejak priblížili, ako bude táto funkcia vyzerať, môžeme si zobrať situáciu, keď prichádzate domov, zložíte si veci a poviete vášmu malému kamarátovi na poličke niečo ako: “Hej Google, zapni mi telku a povedz mi, aké je vonku počasie.” Google Home vykoná obidva zadané príkazy v takom poradí, ako ste ich zadávali.

Samozrejme že toto nie je jediná situácia, kedy multitasking zariadenia Google Home využijete. Môžete sa pýtať a žiadať mnoho vecí, ako napr. prikázať zariadeniu aby vám pustilo hudbu

Neodporúčame však, aby ste chŕlili na malinké zariadenie viac ako dva príkazy naraz. Ak zadáte napr. tri príkazy, Home vám povie, že všetky tri naraz nezvládne splniť a zdá sa, že si následne náhodne vyberie, ktorú úlohu vykoná.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

“Dočasné riešenie”

Niečo podobné dostali aj zariadenia s Alexou, avšak s názvom “rutiny”. Majitelia takýchto zariadení si môžu nastaviť frázu, pomocou ktorej dáte asistentovi niekoľko príkazov naraz. Pochopiteľne, túto frázu si musíte nastaviť vopred, a to v aplikácii Alexa Companion.

Google taktiež plánuje podobnú funkciu pre svoj Google Home, zatiaľ sa ale musíme uspokojiť s dočasným riešením, teda “len” dvomi príkazmi naraz.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať