Webový prehliadač od Samsungu je práve teraz k dispozícii na všetkých telefónoch s Androidom vo verzii 5.0 a vyššie.

V tom istom update Samsung Internet dostane aj zabudovaný ad-tracking blocker. Používatelia ostatných Android zariadení môžu nájsť Samsung Internet aplikáciu na Play Store, alebo na Galaxy Apps obchode. Doteraz bol Samsung Internet dostupný iba na Samsung zariadeniach a na zariadeniach Nexus a Pixel od Google.

Ako tento „adblock“ funguje?

Nové rozšírenie prehliadača blokuje neviditeľné sledovače, čo vám umožňuje súkromné prehľadávanie internetu. Tracking blocker si môžete zapnúť aj vypnúť, ale v „tajnom režime“ bude štandardne zapnutý. Rozšírenie je podporené spoločnosťou pre ochranu súkromia Disconnect, ktorá už pár rozšírení v rámci blokovania reklám pre Samsung Internet vyrobila.

S novým blockom môže Samsung získať veľký náskok oproti jeho konkurentom. Apple však nedávno začal obmedzovať sledovacie reklamy na mobilných a desktopových verziách Safari.

Samsung vyhlásil, že v najnovšej verzii prehliadača bude aj nočný a vysoko kontrastný režim pre prehliadanie s bielym textom na čiernom pozadí, aby sa znížilo namáhanie očí.