Fotografi z miest celého sveta sa spojili a vytvorili skupinu s názvom „Fotografi proti zločinu s divokými zvieratami“. Zachytávajú divoké zvieratá a životné prostredie, ktorým bolo kvôli ilegálnemu obchodu ublížené.

Ľudia si buď neuvedomujú alebo len jednoducho nevedia, že na svete je takýto obchod závažným problémom a že sa takto obchoduje aj s nespočetným množstvom zvierat, ktoré nie sú práve z Afriky. Každá správa o tom, ako bol zabitý slon kvôli klom alebo ako našli mŕtveho nosorožca, ktorému chýbal roh, láme srdce. No vidieť naozajstný dôkaz, fotografiu takejto krutosti, vzbudzuje silnejšie pocity a povzbudzuje ľudí konať a zastaviť to, čo sa deje.

Foto © Bruno D’Amicis

Preto vznikla táto skupina fotografov. Spojili svoje sily, aby pomohli zažehnať obchod s voľne žijúcimi zvieratami. Prečo? Tu sú ich ciele:

#1
Upozorniť na túto smrteľnú tému jedinečnou knihou, ktorá zníži dopyt po produktoch z voľne žijúcich zvierat a oslávi hrdinov, ktorí tieto zvieratá chránia.

Skupina si založila kampaň na Kickstarteri na financovanie tejto knihy, ktorá bude vydaná v máji 2018. Bude vydaná v angličtine a čínštine. Zamerali sa na Čínu práve preto, lebo veľa kultúr v tejto krajine používa výrobky z divokých zvierat, čo značne prispieva k dopytu, a tak i smrti množstva zvierat. K takýmto výrobkom patrí napríklad polievka zo žraločích plutiev alebo slonovina.

Foto © Britta Jaschinski

#2
Distribuovať knihu v celej Európe a USA. Špeciálne vydanie v čínštine by mohlo výrazne prispieť ku konštruktívnemu dialógu pre ukončenie dopytu po výrobkoch z divokej zveri.

Navyše si k druhému cieľu fotografi tiež sľúbili zriadiť efektívny dialóg s politikmi, ktorí sú zodpovední za životné prostredie a voľne žijúce zvieratá. Ich zámerom je teda zamerať sa aj na vládnych úradníkov, ktorí by vytvorili zákony tak, aby sa tento obchod pomaly, ale isto znižoval.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: USA predĺžili platnosť obchodných obmedzení pre Huawei a ZTE o ďalší rok

Zatiaľ čo sa fotografi snažia vzbudiť pozornosť o týchto hrozných obchodoch, ktoré sa dejú všade vo svete, tiež chcú vyzbierať peniaze pre organizátorov, ktorí sa snažia túto tragédiu ukončiť.

Foto © Brent Stirton

#3
Získať finančné prostriedky pre charitatívne organizácie, ktorých poslaním je ukončiť nezákonný obchod s voľne žijúcimi zvieratami.

Fotografie, ktoré sú fotené pre knihu, zahŕňajú divočinu v katastrofálnom stave, ale tiež ukazuje krásne spojenie medzi zvieratami a človekom. To, ako ľudia pracujú, aby sa predišlo týmto krutostiam. Je naozaj krásne, že fotografi, tým, čo už dávno robili – fotili zvieratá a prírodu – šíria povedomie a láskavosť.