Microsoft začína pridávať Cortanu do Skypu, čo vlastne inteligentnému pomocníkovi dovoľuje, aby sa do rozhovoru „pridal“ a pomohol nám s plánovaním nejakej udalosti či vyhľadaním určitej informácie.

Ako to bude vyzerať?

Cortana bude dostupná ako na zariadeniach iOS, tak na Androide. Tento nový upgrade bude vydaný v Spojených štátoch, ťo znamená, že k nemu nebudete mať prístup hneď teraz. Pridanie Cortany bolo síce ohlásené už viac ako rok dozadu, no nie je jasné, prečo sa tak oneskorilo. Implementácia Cortany do Skype bude podľa všetkého vypadať podobne, ako niečo, čo spravil Facebook s Messengerom a Google s asistentom v Allo: Keď si budete večer písať s priateľmi, Cortana sa môže objaviť pod poslednou odoslanou správou a ponúkne vám pomocné služby, ako napríklad vytvoriť pripomienku alebo dokonca vyhľadať najbližšiu reštauráciu. Taktiež budete mať možnosť viezť osobný rozhovor s Cortanou, čo vám umožňuje interakciu s asistentom „medzi štyrmi očami“.

Jedna z mnohých…

Pridanie Cortany vyzerá byť v určitých momentoch užitočné, hoci ľudia doteraz podobných chatových asistentov nepokladali za až tak potrebných. Zvyčajne ponúkajú služby, ktoré mnohí ľudia nechcú alebo si ich radšej spravia sami. Aj tak je integrácia Cortany do Skype krokom k dobrej povesti chat asistentov a to je to, čo Microsoft chce.

Cortana bola pôvodne predstavená pre Skype v dobe, kedy si tech svet myslel, že boti na zasielanie správ sú ďalší „veľký trhák“. To sa však nestalo, ale stále vidíme, ako sa veľké spoločnosti snažia vylepšiť ich inteligentných asistentov. Podarí sa Microsoftu vytvoriť „najužitočnejšieho asistenta“ všetkých čias?