Watch OS 4.1 pridá do tretej série Apple Watch rádio a možnosť počúvať streamovanú hudbu! Znie to super, ale mali by ste si začať pomaly zvykať na používanie Siri.

Kedysi sa na rukách nosil iPod Nano, na ktorom ste si mohli prehrať hudbu, rádio a dokonca aj pozrieť čas. O pár rokov neskôr sa ukazuje, že Apple dodrží svoj sľub ohľadom vydania „iPodu ako náramku“, až na to, že tento „iPod“ bude aktivovateľný hlasom a bude mať možnosť prehratia stramovanej hudby. Tieto updaty budú vydané spolu s aktualizáciou na WatchOS 4.1. Toto je ďaleko nad vylepšeniami ako Apple Music a synchronizácia playlistu, ktoré boli pridané minulý mesiac.

Aplikácia, ktorá má pod palcom celú vašu hudobnú knižnicu

Keď si hodinky spárujete s iPhonom, vaša iCloud hudba môže byť prehľadávaná a púšťaná bez hocijakého obmedzenia. Predtým ste si mohli prehrať iba tie albumy a playlisty, ktoré boli synchronizované z iPhonu. Budete ale musieť vedieť, ako sa k tomu dostať: Tlačidlo knižnice má prehľadávateľné playlisty, autorov a albumy.

Cez Wi-Fi sa taktiež budete môcť dostať k Apple’s Music katalógu, čo vyžaduje vyhľadávanie pomocou Siri. Problém so Siri je ten, že keď poviete napr. „Hej Siri, zahraj Sabaton“ alebo „Despacito“, je možné, že vám Siri nebude presne rozumieť. Ak bude vôbec rozumieť.

Čo ale Siri bude môcť dokázať je, že nebudete musieť vyhľadávať špecifický názov pesníčky alebo autora. Stačí len povedať niečo ako „Zahraj niečo, čo mám rád“ alebo „Zahraj smutnú hudbu“ a dostane sa Vám do uší presne to, čo si zažiadate.

Rádio ako samostatná streamovacia aplikácia

Apple pridá do hodiniek aj novú aplikáciu s názvom Radio, ktoré prehráva streamovanú hudbu. Beats One, tri naživo vysielané rádiové stanice a tucty pesničiek z Apple Music rádio staníc, ktoré sa zhodujú s tým, čo je na iPhone Apple Music aplikácii. Je samozrejmosťou, že si môžete jednotlivé rádio stanice, špecifických autorov, hudobné stanice alebo preferované stanice nastaviť podľa svojho uváženia. Je však dobré si (nanešťastie) zapamätať, že ak žiadate Siri o prehratie hudby, bude sa ju snažiť pustiť cez Radio, nie cez Music aplikáciu.

TIP REDAKCIE
Apple testuje iOS 13.3. Pribudne funkcia Komunikačné limity

Niektoré rádiové stanice načítava dlhšie ako iné stanice, čo záleží od vášho pripojenia, no podľa rôznych testov funguje všetko ako má. Môžete si prehrať hudbu, ktorá sa hodí k behu, upratovaniu alebo dokonca aj ku grilovačke. Navyše, ak sa Vám nejaká pesníčka, ktorú počujete v rádiu zapáčila, môžete si ju jednoducho pridať do svojho playlistu.

Nového WatchOS 4.1 sa dočkáme neskoršie tento mesiac. Ak si chcete prehrať novo pridanú stramovanú hudbu, budete potrebovať Apple Music a pripojenie na internet, či už cez Wi-Fi alebo mobilné dáta.