India chce svoj vlastný Hyperloop dlhý takmer 44 kilometrov. Cestu skráti zo 70 na 6 minút!

Presne tak. Spoločnosť si podala ruku s radou pre hospodársky rozvoj Andhra Pradesh v Indii za cieľom postaviť loop spájajúci dve mestá Vyjaywada a Amaravati.

Presne tak. Spoločnosť si podala ruku s radou pre hospodársky rozvoj Andhra Pradesh v Indii za cieľom postaviť loop spájajúci dve mestá Vyjaywada a Amaravati.

Rada tak dala HTT voľnú ruku v preskúmavaní a plánovaní kade vlastne tento loop povedie. Fáza plánovania trasy zaberie asi šesť mesiacov a po nej by mala začať konštrukcia celého systému. Je to veľmi dobré miesto pre postavenie Hyperloopu, pretože vzdialenosť medzi dvoma mestami je približne len 44 kilometrov.

Foto © Hyperloop Transportation Technologies / engadget.com

Výhody, ktoré Hyperloop prinesie Indii

Cesta trvá momentálne 70 minút, no spoločnosť tvrdí, že tento časový údaj dokáže znížiť až o 64 minút. Cesta dokončeným Hyperloopom teda zaberie úbohých 6 minút. Ak by bol však loop dokončený, bola by to veľká výhra pre Indiu, ktorá by sa mohla pochváliť prvým Hyperloopom v prevádzke na svete. Taktiež by to prinieslo pre región obrovskú ekonomickú výhodu. Bolo by pekné mať v krajine, ktorá je zameraná na železnice a ich budúcnosť niečo ako Hyperloop. Predstavoval by pre krajinu akýsi dôkaz.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest

Napriek tomu, že dohoda je štruktúrovaná ako verejno-súkromné partnerstvo, nikto netuší koľko peňazí Andhra Pradesh v skutočnosti za tento projekt ponúka. Uvádzajú, že väčšina peňazí prichádza výslovne predovšetkým od súkromných investorov, aj keď tieto veci zvyknú v konečnom dôsledku padnúť do rúk daňových poplatníkov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať