Lekári v šoku: Žena po 10 rokoch zistila, že má v črevách kus drôtu

V tele 30-ročnej ženy bol viac ako jednu dekádu predmet, ktorý tam byť pôvodne nemal.

V tele 30-ročnej Austrálčanky bol viac ako jednu dekádu predmet, ktorý tam byť pôvodne nemal. Išlo o menší, približne 6 milimetrov dlhý kúsok zo zubného strojčeka.

Lekári spočiatku nevedeli, čo má v neustále silnejších bolestiach brucha prsty. Skúšali rôzne laboratórne testy, ultrazvuk a aj skenovanie pečene, no neobjavili žiadny náznak koreňovej príčiny. Vedeli iba to, že jej tlak je rýchlejší ako za normálnych okolností, že nemala v poslednom období žiadnu operáciu, počas ktorej by v nej mohli niečo zabudnúť, a aj to, že membránu brušnej steny v jej tele trápi záhadný zápal.

Všetko odhalila až CT snímka čriev, kde našli kus tenkého drôtu z kovu. Najzaujímavejším na celom prípade je však čas, ktorý tam objavený predmet strávil. Zubný strojček totiž naposledy používala zhruba pred 10 rokmi, čiže keď mala 20 rokov, píšu v odbornom článku na BMJ Case Reports.

Unikátny prípad dostal do povedomia web Science Alert.

Všetci sme zostali zarazení. Neočakával som, že nájdeme to, čo sme nakoniec našli,” prezradil jeden z členov tímu odborníkov, Dr. Shepherd.

Prekvapenie spôsobil fakt, že drôt nedal o sebe vedieť skôr, ale až po tak dlhej dobe – po viac ako desiatich rokoch. Neočakávaný vznik bolesti náhle spôsobila zmena polohy, kvôli ktorej žena vyhľadala pomoc. Ak by neprišla, cudzí predmet by v črevách strávil podstatne dlhšiu dobu. Dnes ju už vďaka zrealizovanej operácii viac netrápi.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!