Lekári v šoku: Žena po 10 rokoch zistila, že má v črevách kus drôtu

Stane sa.

0

V tele 30-ročnej Austrálčanky bol viac ako jednu dekádu predmet, ktorý tam byť pôvodne nemal. Išlo o menší, približne 6 milimetrov dlhý kúsok zo zubného strojčeka.

Lekári spočiatku nevedeli, čo má v neustále silnejších bolestiach brucha prsty. Skúšali rôzne laboratórne testy, ultrazvuk a aj skenovanie pečene, no neobjavili žiadny náznak koreňovej príčiny. Vedeli iba to, že jej tlak je rýchlejší ako za normálnych okolností, že nemala v poslednom období žiadnu operáciu, počas ktorej by v nej mohli niečo zabudnúť, a aj to, že membránu brušnej steny v jej tele trápi záhadný zápal.

Všetko odhalila až CT snímka čriev, kde našli kus tenkého drôtu z kovu. Najzaujímavejším na celom prípade je však čas, ktorý tam objavený predmet strávil. Zubný strojček totiž naposledy používala zhruba pred 10 rokmi, čiže keď mala 20 rokov, píšu v odbornom článku na BMJ Case Reports.

Unikátny prípad dostal do povedomia web Science Alert.

Všetci sme zostali zarazení. Neočakával som, že nájdeme to, čo sme nakoniec našli,“ prezradil jeden z členov tímu odborníkov, Dr. Shepherd.

Prekvapenie spôsobil fakt, že drôt nedal o sebe vedieť skôr, ale až po tak dlhej dobe – po viac ako desiatich rokoch. Neočakávaný vznik bolesti náhle spôsobila zmena polohy, kvôli ktorej žena vyhľadala pomoc. Ak by neprišla, cudzí predmet by v črevách strávil podstatne dlhšiu dobu. Dnes ju už vďaka zrealizovanej operácii viac netrápi.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!