Android alebo iOS? Konzola alebo počítač? Windows alebo Mac? …Niektoré technologické otázky sa nedajú jednoznačne zodpovedať, kedže sa na každej strane nachádza oddaná užívateľská základňa.

Samozrejme, najdôležitejšie je, aby každý používal tú platformu alebo zariadenie, ktoré najviac vyhovuje jeho preferenciám.

Nekonečné hádky sa vedú aj pri video hrách. Jeden tábor preferuje hranie sa na čo najvýkonnejších počítačoch, opozitum zase tvoria zarytí vyznávači konzolovej zábavy.

Najnovšie čísla ukazujú, ako to medzi nimi vlastne je. Predstavitelia hernej platformy Steam, ktorá zastrešuje distribúciu hier pre počítače, zverejnili zaujímavé štatistické údaje.

Platformu Steam na dennej báze používa 33 miliónov aktívnych hráčov. Minimálne raz za mesiac Steam použije až 67 miliónov užívateľov. Steam tak oficiálne prekonal platformu Xbox Live, ktorá má v úvodzovkách len 53 miliónov aktívnych hráčov.

Steam prekonal konzolový Xbox Live, no na PlayStation Network sa stále nechytá. Má k nej ale veľmi blízko. PSN sa pýši 70-miliónovou základňou aktívnych hráčov.

konzola

Aj keď sa môže zdať, že konzoly ovládnu herný priemysel, keďže sú na hranie primárne a priamo určené, nemusí to tak byť. #PCMasterRace sa začal opäť tlačiť do popredia, a je to vidieť aj na užívateľských číslach.

Intel si navyše (nielen) pre hráčov pripravil extrémne výkonný a drahý procesor Core i9 s 18-timi jadrami, ktorý maximálny zážitok z hrania na počítačoch po výkonnostnej stránke ešte viac umocní. Detaily o sade Intel Core i9 nájdete v nedávnom texte.

Komu patrí vaše hráčske srdce? Konzole, počítaču alebo nebodaj mobilným hrám pre smartfóny?