Škoda premení legendárnu Feliciu na elektromobil s dojazdom 500 kilometrov

Česká automobilka chce konkurovať zatiaľ celkom úspešnému Modelu 3.

Česká automobilka chce konkurovať zatiaľ celkom úspešnému Modelu 3. Na Teslu hodlá zaútočiť citeľne nižšou cenou a zrejme aj s futuristicky ladeným dizajnom, ktorý pritiahne predovšetkým technologických nadšencov.

Český web Novinky píše, že plne elektrická novinka bude stáť na platforme MEB, pričom spomína aj to, že ponúkne približne 500-kilometrový dozajd na jedno nabitie akumulátora. Príchod na trh by mal nastať už o štyri roky, čomu bude predchádzať skorší príchod elektrického SUV s názvom Kodiaq, ktorý bol prezentovaný na autosalóne v Šanghaji ako Vision E. Oba kúsky budú mať s celkom slušnou pravdepodobnosťou podobné vizuálne prevedenie a podobné technologické vybavenie.

Informácie priniesol nemecký web Auto Bild a česky Auto Tip.

Čo sa týka samotnej cenovky, elektrická Škoda Felicia E vraj vyjde potenciálneho záujemcu na približne 27 až 28-tisíc dolárov, čiže o 7 až 8-tisíc menej (zrejme aj viac) ako pri konkurenčnom kúsku Model 3.

TIP REDAKCIE
LC400 Pro 50 W: Laserová gravírovačka, ktorú si zamilujete. Teraz stojí už len 185 €

Americký výrobca navyše na oficiálnej web stránke tvrdí, že ten momentálne ponúka dojazd iba okolo 345 kilometrov. Štyri roky sú ale ďaleko, takže uvedená výdrž batérie v tomto prípade medzičasom ešte porastie. Treba si iba počkať na ďalšie hardvérové aktualizácie.