Skoda Vision E

Česká automobilka chce konkurovať zatiaľ celkom úspešnému Modelu 3. Na Teslu hodlá zaútočiť citeľne nižšou cenou a zrejme aj s futuristicky ladeným dizajnom, ktorý pritiahne predovšetkým technologických nadšencov.

Český web Novinky píše, že plne elektrická novinka bude stáť na platforme MEB, pričom spomína aj to, že ponúkne približne 500-kilometrový dozajd na jedno nabitie akumulátora. Príchod na trh by mal nastať už o štyri roky, čomu bude predchádzať skorší príchod elektrického SUV s názvom Kodiaq, ktorý bol prezentovaný na autosalóne v Šanghaji ako Vision E. Oba kúsky budú mať s celkom slušnou pravdepodobnosťou podobné vizuálne prevedenie a podobné technologické vybavenie.

Informácie priniesol nemecký web Auto Bild a česky Auto Tip.

Čo sa týka samotnej cenovky, elektrická Škoda Felicia E vraj vyjde potenciálneho záujemcu na približne 27 až 28-tisíc dolárov, čiže o 7 až 8-tisíc menej (zrejme aj viac) ako pri konkurenčnom kúsku Model 3.

Americký výrobca navyše na oficiálnej web stránke tvrdí, že ten momentálne ponúka dojazd iba okolo 345 kilometrov. Štyri roky sú ale ďaleko, takže uvedená výdrž batérie v tomto prípade medzičasom ešte porastie. Treba si iba počkať na ďalšie hardvérové aktualizácie.