Foto © VW

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu plánuje približne o päť rokov oživiť legendu 60. rokov, ktorá sa stala slávnou najmä vďaka hippies. Na výber budú dve verzie, tá najlepšia zvládne až 400 km.

Samozrejme, iba za predpokladu, že Volkswagen myslel technické špecifikácie, aké odhalil ešte začiatkom roka popri koncepte I.D. BUZZ, úplne vážne. Podarený koncept okamžite získal obrovskú pozornosť, a keďže výrobcu vďaka tomu zaplavilo mnoho požiadaviek, aby z neho spravil realitu, nakoniec sa tak aj rozhodol.

Volkswagen pred mesiacmi hovoril o dvoch rôzne vybavených verziách ikonických mikrobusov, ktoré si obľúbili najmä na západom pobreží Spojených štátov amerických. Ten lepší ponúkne pohon na všetkých štyroch kolesách, 369 koní, zrýchlenie z 0 na 100 za necelých 5 sekúnd, 111 kWh batériu s dojazdom cez 400 kilometrov na jedno nabitie a tiež plnohodnotného autopilota, čo je vzhľadom k roku 2022 možno i celkom reálne. Nadchádzajúci technologický pokrok bude čoraz prudkejší.

Slabšia verzia VW mikrobusu podľa všetkého dostane iba zadný pohon a 83 kWh akumulátor, čo postačí na prejdenie cez 300 km dlhej trasy.

Po prezentáciách na medzinárodnej motoristickej šou v Detroite a v Ženeve sme obdržali obrovské množstvo listov a e-mailov od zákazníkov, ktorí nás presviedčali, aby sme toto auto vyrobili. Mikrobus bol dlhý čas súčasťou kalifornského životného štýlu. Teraz ho prinesieme späť v elektrickom prevedení,“ prezradil jeden z členov vrcholového manažmentu automobilky.