Foto © Daimler

Renomovaný výrobca prémiových áut z Nemecka predviedol, ako si predstavuje budúcnosť trhu s luxusnými kúskami na elektriku. Jeho nový koncept zaujme najmä toho, kto obľubuje karosériu s otvárateľnou strechou. 

Novinka Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet bola odhalená počas podujatia Monterey Car Week v USA. Čo sa týka samotnej výbavy, zrýchliť na sto kilometrov za hodinu dokáže za necelé štyri sekundy, pričom batéria zvládne trasu dlhú viac ako 300 kilometrov, píše web Electrek. Podľa NEDC však až 500.

Koncept luxusného kabrioletu so značkou Mercedes predstavuje súčasť vízie ostrieľanej nemeckej automobilky, ktorá sa točí okolo rodinky zatiaľ ešte nevyrábaných elektromobilov. Nie je preto zaručené, že z nich jedného dňa bude vozidlo určené pre širokú verejnosť.

Nejaká tá šanca tu ale predsa len existuje, o čom nás presvedčili ešte stále čerstvé správy o azvizovanom oživení legendárneho mikrobusu z dielne Volkswagenu. Najskôr ukázali koncept a po mesiacoch nakoniec verejne oznámili spustenie výroby.

Foto © Daimler
Foto © Daimler
Foto © Daimler
Foto © Daimler
Foto © Daimler
Foto © Daimler