Mercedes zaujímal názor fanúšikov na elektromobil. Niektorí z nich už vlastnia Teslu

Gigant z automobilového priemyslu zrejme mapuje situáciu.

Jeden z najväčších predajcov luxusných áut so značkou Merdeces-Benz, ktorý patrí priamo pod krídla nemeckej ťažkej váhy, položil na sociálnej sieti otázku, či niekto z fanúšikov zvažuje prechod na elektrický pohon. A reakcie?

Ako informuje web Electrek, tak tie sú prevažne pozitívne.

Rast konverzácie nabral celkom slušný spád, čo viedlo k až 700 odpovediam. Pri ich čítaní si ale tiež pomerne často všimnete, že spomínajú konkurenciu z USA. Niektorí z nich už totiž stihli prejsť k čoraz populárnejším elektromobilom z portfólia Tesly, a vyzerá to tak, že svoje rozhodnutie vôbec, ale vôbec neľutujú.

Gigant z automobilového priemyslu zrejme mapuje situáciu, aby vedel, kedy nastane ideálny čas prejsť zo spaľovacích motorov na elektrické, čiže kedy má vyrukovať s vlastnými kúskami bez emisií pre širokú verejnosť. Ide o neodvratný okamih, čo konečne pochopili aj ďalšie renomované značky, medzi ktoré patrí Volvo, BMW alebo dokonca i taká Škoda.

Česká automobilka hodlá o štyri roky oživiť legendárnu Feliciu premenou na atraktívny elektromobil s názvom Felicia E, s nízkou cenovkou a s celkom slušným dojazdom na jedno nabitie batérie.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Éra hybridov jednoducho nepríde, Tesla ju totiž preskočila.

Do Twitter konverzácie sa neskôr zapojil aj samotný Daimler, výrobca vozidiel Mercedes, ktorý opäť pripomenul avizovaný príchod vlastných elektromobilov – 10 nových modelov do roku 2022.