joycon nintendo

Nintendo má na krku problém: Ovládač k hernej konzole Switch vraj okopírovali

Japonský samuraj a jeho úspešná herná konzola budú čeliť nebezpečne vyzerajúcim komplikáciám.

Japonský samuraj a jeho úspešná herná konzola budú čeliť nebezpečne vyzerajúcim komplikáciám. Časť hardvéru údajne pripomína hardvér herného príslušenstva pre tablety, za ktorým stojí Gamevice. 

A to ako po vizuálnej, tak aj po tej funkčnej stránke.

Vyššie spomínaný výrobca prišiel v roku 2014 so šikovnými hernými ovládačmi pre majiteľov malých iPadov. Jeden ste pripevnili k vrchnej časti, ten druhý zase k spodnej časti iOS tabletu a mohli ste si užiť zábavu, aká by bez nich zaručene nebola.

ovladac
Zdroj: engadget.com

Podobnou funkcionalitou disponuje takzvaný Joy-Con, v podstate modulárny herný ovládač, ktorý možno použiť viacerými spôsobmi – buď v jednej kope, rozdelene alebo ako priamu súčasť konštrukcie tabletu, čo je hlavná časť konzoly Switch.

Spoločnosti Gamevice sa to, samozrejme, nepáči, pretože hardvérové prevedenie Nintenda pripomína jej produkty. Podobne fungoval aj na hráčov zameraný tablet Wikipad 7 z roku 2013, kde tiež boli k dispozícii obdobné ovládacie prvky. No ani ten nie je posledný.

TIP REDAKCIE
Obrovská čínska raketa sa zrúti na Zem už tento víkend

Boom v hernom priemysle s mobilnými titulmi spôsobil, že spotrebiteľský trh poslednú dobu zaplavila naozaj slušná kopa herného príslušenstva pre mobilné zariadenia. Na pultoch preto v súčasnosti nájdete celkom bohatú ponuku od viacerých značiek z viacerých kútov sveta.

Až na súd

Web Engadget vo svojom článku tvrdí, že sa výrobca mobilného príslušenstva oháňa porušovaním patentu, ktorý určitým spôsobom súvisí ako s Android tabletom Wikipad, tak aj s ovládačom pre iPad mini. A ako dôkaz, že si nerobí srandu, hodlá vznikajúci konflikt priniesť až pred súd, o čom svedčí i žaloba, kde požaduje, aby zakázali predávať Switch.

Total
1
Zdieľaní