Tesla Model S v kombi prevedení (Foto © Fully Charged)

Čo nespraví Elon Musk, spraví samotný trh. Inžinieri zo Spojeného kráľovstva vytvorili prototyp populárneho elektromobilu v kombi prevedení, vďaka čomu porástla veľkosť zadného kufra. 

Ich prvé dielo je ale momentálne ešte stále vo vývoji.

Upravený elektromobil by mal byť dokončený aj pripravený na používanie niekedy koncom tohto roka. Samotný úspech však tkvie na záujme zákazníkov. Ak kombi úprava pôvodne sedanu Modelu S zaujme, pohrávajú sa s myšlienkou, že spustia výrobu menších sérií.

Pri zväčšovaní karosérie hodlajú siahnuť po kompozitných materiáloch, prostredníctvom čoho vedia dosiahnuť ešte nižšiu váhu, akú má originálny kúsok.

Ambiciózne plány bývalých zamestnancov spoločností ako Jaguar, McLaren či Lotus odhalila relácia Fully Charged, kde si uťahovali z toho, že niektorí majitelia luxusného sedanu od Tesly nemôžu natlačiť do kufra svojho štvornohého miláčika, pretože je príliš veľký. To následne dalo podnet partičke inžinierov, ktorí sa nakoniec stretli, zhotovili plán a teraz ho veselo realizujú.

A je to naozaj tak. Za všetkým stojí dopyt, čiže ak ho nevie pokryť sám americký výrobca, príležitosti sa potom chopí tretia strana, iný výrobca.