Renomovaná nemecká automobilka plánuje predstaviť plne elektrické BMW 3

Prekvapenie? Ale kde, iba očakávaná snaha nestratiť svoju trhovú pozíciu, ktorú si výrobca za posledné dekády krvopotne vybudoval. Jeho nový elektromobil radu 3 by mal uzrieť svetlo sveta koncom leta.

Prekvapenie? Ale kde, iba očakávaná snaha nestratiť svoju trhovú pozíciu, ktorú si nemecký gigant BMW za posledné dekády krvopotne vybudoval v automobilovom priemysle. Jeho nový elektromobil radu 3 by mal uzrieť svetlo sveta už koncom leta a my sa, samozrejme, nevieme dočkať.

BMW 3 je v súčasnosti fosílnymi palivami poháňané osobné vozidlo zo strednej triedy a zároveň najpredávanejším kúskom ostrieľanej automobilky, takže čerstvé informácie z kuloárov dávajú celkom zmysel. Nemecké noviny Handelsblatt totiž tvrdia, že počas nadchádzajúceho mediálneho podujatia nám výrobca predvedie úplne novú trojku s plne elektrickým pohonom, aby mal v portfóliu niečo, čím bude môcť priamo konkurovať avizovanému Modelu 3 z dielne americkej Tesly.

Detaily týkajúce sa začiatku spustenia montážnych liniek či technických špecifikácií ale zatiaľ nepoznáme. Teda až na dojazd po plnom nabití akumulátora, ktorý by mal zvládnuť niečo cez 300 kilometrov dlhú trasu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Netflix výrazne zvyšuje cenu svojho predplatného

Elektromobil BMW 3 s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia v septembri, a to počas každoročne organizovanej automobilovej šou IAA (International Motor Show) vo Frankfurte.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať