Jeden z trojice nových iOS smartfónov bude vynikať ako výbavou či konštrukčným spracovaním, tak aj samotnou cenovkou. Výrobca z Kalifornie si za nachádzajúcu osmičku vraj vypýta celkom slušnú sumu. 

Teda aspoň tak tvrdí web The New York Times. Informácie vraj pochádzajú priamo od ľudí z príslušného prostredia, ktorí sú s produktom veľmi dobre oboznámení. Nechcú byť však menovaní, pretože nedostali povolenie prehovoriť na verejnosti.

O akej sume sa tu teda bavíme? Všetko nasvedčuje tomu, že o 999 dolároch. V našich končinách ale treba zmeniť menu na euro a pripočítať približne 20 percent, z čoho potom vznikne cenovka pohybujúca sa okolo tých 1 200 eur.

Presne tak, netrpezlivo očakávaný iPhone 8 vyjde potenciálneho zákazníka približne 1 200 eur. Súčasný iPhone 7 Plus je v 256 GB Jet Black verzii k dispozícii za niečo okolo 1 110 eur.

Špičkový dizajn, špičková vybava

Nie je však ani čomu čudovať, pretože posledné úniky dali jasne najavo, že to bude ako po technologickej, tak aj po konštrukčnej stránke jeden z najpokročilejších smartfónov na trhu. Bezdrôtové nabíjanie, spoľahlivé skenovanie tváre, až 512 GB úložisko doplní ešte aj zobrazovací OLED panel cez takmer celú prednú stranu prémiového tela z hliníkového rámiku a dvoch kusov odolných skiel.

Do úvahy však pripadá i keramika, ktorou nahradia spomínané sklo, vďaka čomu ponúknu ešte vyššiu odolnosť voči fyzickému poškodeniu.

Dátum oficiálneho predstavenia síce zatiaľ nepoznáme, no ako sme sa len nedávno dozvedeli, šou by mala prebehnúť počas prvej polovice septembra.