Hyundai zaútočí na Teslu. Plná batéria avizovaného sedanu zvládne cez 500 kilometrov

Hyundai prinesie high-end elektromobil pod prémiovou značkou Genesis niekedy okolo roku 2021.

Kórejská automobilka plánuje plynulý prechod z fosílnych palív na elektrickú energiu. A aby nezostala iba pri planých slovách, v priebehu nadchádzajúcich rokov prinesie nový sedan, ktorý sa postaví do cesty obávanému Modelu S.

Hyundai zaradí avizovaný high-end elektromobil do prémiového modelového radu Genesis. Do obchodov by mal doraziť niekedy okolo roku 2021, prezradil jej výkonný viceprezident počas tento týždeň zrealizovanej konferencie.

Ako však informuje web Electrek, nejde o nič nové, pretože podobné informácie kolovali internetom už koncom marca. A to isté platí o úplne novej, úzko špecializovanej platforme pre viacero rôznych elektromobilov, prostredníctvom čoho chcú dosiahnuť lepšie dojazdy na jedno nabitie akumulátora.

Rovnako ale vieme, že približne v polovici budúceho roka predstavia elektrickú verziu malého SUV-čka s modelovým názvom Kona, ktoré vraj zvládne necelých 400 kilometrov. A nielen to.

Automobilka chce v záujme nadobudnutia lepšej konkurencieschopnosti postupom času zvyšovať investície do vývoja áut s elektromotorom, aby tak dokázala držať krok s inými výrobcami, predovšetkým však s Teslou. Tá momentálne so svojím Modelom S kraľuje v segmente luxusných sedanov poháňaných elektrickou energiou, kde zatiaľ nemá žiadneho poriadneho súpera.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák