Nemecký gigant nalial milióny do start-upu so zameraním na lietajúce taxíky

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu investovala do nádejného prepravného prostriedku bez kolies.

Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, ktorá stojí za značkou Mercedes, podporila spolu s ďalšími investormi nádejný prepravný prostriedok bez kolies. Bude autonómny, dostane batériu a jeho vrtule umožnia priestorovo nenáročný vertikálny vzlet aj pristávanie. 

Obrovská investícia v rozprávkovej hodnote až 25 miliónov eur poputovala koncom predchádzajúceho mesiaca taktiež nemeckému start-upu Volocopter, aby mohol prepravnú helikoptéru poháňanú elektrickou energiou jedného dňa priniesť na spotrebiteľský trh, kde má viacero možností.

Môže tvoriť samostatne fungujúci inteligentný prepravný systém, niečo ako lietajúca MHD – respektíve lietajúce taxíky, alebo si ich budú môcť zaobstarať jedinci s tučnejšími bankovými kontami, aby sa tak vyhli neznesiteľným dopravným zápcham na cestách. Fungujúci prototyp si môžete pozrieť v akcii na videu nižšie.

Podobné dopravné prostriedky nazývajú aj ako VTOL (vertical take-off and landing) lietadlá.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Silný finančný záväzok našich nových investorov je jasným signálom a tiež dôkazom, že rastie dôvera v novo vznikajúci trh pre elektrické VTOL lietadlá a ich použitie ako osobné lietajúce taxíky,” prezradil generálny riaditeľ start-upu, Florian Reuter.

100 km/h a dojazd 27 km

Web Electrek informuje, že s testom ich prvého taxi systému na prepravu širokej verejnosti začnú už koncom tohto roka, a to v modernom Dubaji. Autonómna helikoptéra by mala lietať rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu a na plné nabitie 9 batérií vydrží preletieť približne 27-kilometrovú trasu. Elektrická energia bude poháňať až 16 prítomných motorov.

Volocopter
Volocopter
Volocopter

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať