Nemecká ťažká váha z automobilového priemyslu, ktorá stojí za značkou Mercedes, podporila spolu s ďalšími investormi nádejný prepravný prostriedok bez kolies. Bude autonómny, dostane batériu a jeho vrtule umožnia priestorovo nenáročný vertikálny vzlet aj pristávanie. 

Obrovská investícia v rozprávkovej hodnote až 25 miliónov eur poputovala koncom predchádzajúceho mesiaca taktiež nemeckému start-upu Volocopter, aby mohol prepravnú helikoptéru poháňanú elektrickou energiou jedného dňa priniesť na spotrebiteľský trh, kde má viacero možností.

Môže tvoriť samostatne fungujúci inteligentný prepravný systém, niečo ako lietajúca MHD – respektíve lietajúce taxíky, alebo si ich budú môcť zaobstarať jedinci s tučnejšími bankovými kontami, aby sa tak vyhli neznesiteľným dopravným zápcham na cestách. Fungujúci prototyp si môžete pozrieť v akcii na videu nižšie.

Podobné dopravné prostriedky nazývajú aj ako VTOL (vertical take-off and landing) lietadlá.

Silný finančný záväzok našich nových investorov je jasným signálom a tiež dôkazom, že rastie dôvera v novo vznikajúci trh pre elektrické VTOL lietadlá a ich použitie ako osobné lietajúce taxíky,“ prezradil generálny riaditeľ start-upu, Florian Reuter.

100 km/h a dojazd 27 km

Web Electrek informuje, že s testom ich prvého taxi systému na prepravu širokej verejnosti začnú už koncom tohto roka, a to v modernom Dubaji. Autonómna helikoptéra by mala lietať rýchlosťou 100 kilometrov za hodinu a na plné nabitie 9 batérií vydrží preletieť približne 27-kilometrovú trasu. Elektrická energia bude poháňať až 16 prítomných motorov.

Volocopter
Volocopter
Volocopter

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!