Ak sa zaujímaš o ťaženie bitcoinov či inej kryptomeny, určite ťa zaujme novinka z dielne ASUS. Ich nová základná doska s označením Asus B250 Expert Mining totiž ponúka 19 PCI-Express slotov až pre 19 grafických kariet.

Ťaženie bitcoinov je populárnym prostriedkom ako si privyrobiť čo dalo Asus podnet na vytvorenie ich novej šialenosti. Základná doska ponúka 18 PCI-Express 3.0 x1 slotov a jeden PCI-Express 3.0 x16 slot. Každá šestica slotov má svoj vlastný 24 pinový napájací konektor a nechýbajú ani ďalšie tri 4-pinové molex konektory. Ku každému slotu je priradený aj vlastný kondenzátor. Celkom slušné, že?

Limity predstavujú hlavne ovládače, ktoré v dnešnej dobe umožňujú využiť maximálne 8 kariet od AMD a 8 od Nvidie. To by sa malo zmeniť už budúci rok, keď by malo byť možné využiť 19 karier od AMD.

Hlavnou výhodou tejto konkrétnej dosky je fakt, že pre využitie väčšieho počtu GPU nemusíte kupovať viac kusov základných dosiek, procesorov a RAM čo prirodzene znižuje náklady. Otázkou však ostáva, ako by ste 19 kariet naskladali do počítačovej skrinky a ako by ste ich chladili.

Doska je vybavená čipsetom Intel B250 vďaka čomu podporuje procesory Intel s päticou LGA 1151. Dostupné sú len dva pamäťové sloty DDR4-2400 s maximálnou kapacitou 32 GB. Medzi ďalšiu výbavu radíme aj 4 SATA 6Gb/s porty, 4 USB 2.0, 4 predné a 2 zadná USB 3.1 Gen1 porty a jedno HDMI. Bohužiaľ, cena takejto šialenosti zatiaľ zverejnená nebola.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1
Vojtěch Míček

Uvědomujete si, že se Bitcoiny na grafických kartách už dávno netěží, že? Příště by si autor mohl udělat alespoň krátký průzkum, než začne o něčem psát. Na grafických kartách se vyplatí těžit jen některé z alternativních kryptoměn. Bitcoiny se už několik let těží na specializovaném HW založeném na ASIC čipech.