lenovo

Lenovo predviedlo bizarný koncept notebooku s flexibilnou obrazovkou

Technologický výrobcovia majú často divoké nápady, ktoré prezentujú v rámci svojich koncepčných zariadení. Jedno také sa objavilo na podujatí v New Yorku.

Technologický výrobcovia majú často divoké nápady, ktoré prezentujú v rámci svojich koncepčných zariadení. Jedno také sa objavilo na podujatí v New Yorku, kde ho priniesol čínsky gigant Lenovo.

Na podujatí Lenovo Transform sa objavil koncept ohýbateľného notebooku. Nemá žiadne pánty ani povestný Yoga mechanizmus zložený z niekoľkých desiatok súčiastok. Notebook sa ohýba priamo v displeji.

Samozrejmosťou je vstavaná klávesnica, pričom si výrobca predstavuje ovládanie aj pomocou hlasových povelov a dotykového pera.

Výrobca síce uviedol, že daný koncept je realizovateľný vďaka pokročilým materiálom a novým zobrazovacím technológiám, no do reálnej komerčnej podoby sa pravdepodobne nikdy nedostane. Aspoň nie v najbližších rokoch.

Originalitu ceníme. Už sme videli množstvo koncepčných zariadení, ktoré využívali ohybné displeje. Notebook medzi nimi zatiaľ nebol. Ak áno, ušiel našej pozornosti.

Lenovo
© TechRadar

Ohybný televízor, tablet alebo hodinky, ktoré displejom kopírujú zápästie, môžu byť v budúcnosti fajn. Kompaktným prenosným notebookom, ktoré sú často využívané na prácu, bude klasický plochý displej svedčať ešte dlho.

TIP REDAKCIE
Huawei to nevzdáva: Možný dizajn Mate 50 ukazuje vznik fotomonštra!

Už len kvôli cene. Nové technológie sú drahé a prvé zariadenia s ohybnými displejmi tak citeľnejšie ovplyvnia kapacitu peňaženky.

Okrem toho si nevieme úplne predstaviť ovládanie notebooku hlasovými povelmi. Napríklad navigácia v prehliadači, tabuľkách či iných, často využívaných a zložitejších funkciách môže byť kostrbatá.

Budúcnosť je však otvorená a vety vyššie môžu byť za pár rokov na smiech. Stále však čakáme na prvé, komerčne dostupné zariadenie s plnohodnotne ohybným displejom. Konceptov sme už mali dosť. Chceme reálny produkt.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať