iPhone 8 sa odhaľuje. Predajca príslušenstva potvrdil vizuálnu podobu displeja

Známy predajca príslušenstva stihol do svojej ponuky zaradiť ochranné sklo pre iPhone 8. Áno, počujete správne, sklo pre model, ktorý zatiaľ oficiálne neexistuje.

O nadchádzajúcej generácii iOS smartfónu sa internetom stihlo za posledné mesiace prehnať celkom slušné množstvo rôznych špekulácií, kde bola okrem iného zmienka aj o rozmeroch či vizuálnom prevedení zobrazovacieho panelu. A hoci sme počuli viacero odlišných verzií, iba jedna z nich je k realite tak blízko, že ju môžeme považovať za takmer istú vec.

Ako informuje web DigitalTrends, známy predajca príslušenstva totiž stihol do svojej ponuky zaradiť lepiace ochranné sklo pre iPhone 8. Áno, počujete správne, sklo pre model, ktorý zatiaľ oficiálne neexistuje. A ako je vidieť nižšie, jeho tvar potvrdzuje nedávno zverejnené prevedenie vizuálnej podoby prednej strany osmičky.

Z tvaru tvrdeného skla zároveň vyplýva, že v Apple predsa len začali klásť dôraz na čoraz dôležitejší pomer medzi displejom a telom mobilného zariadenia. Panel by tentokrát mal zaberať takmer celú prednú plochu konštrukcie. Teda až na vrchnú časť, kde sa nachádza slúchadlo vrátane senzorov a selfie fotoaparátu, čo je celkom škoda, pretože takéto prevedenie nevyzerá zrovna najkrajšie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dávajte si pozor na NOVÚ SMS-ku, môžete prísť o peniaze!

Keď zoberieme do úvahy možnosti kalifornského výrobcu spotrebnej elektroniky, nepriamo potvrdené konštrukčné prevedenie nedáva takmer žiadny zmysel. Čínskemu Xiaomi sa podarila táto časť hardvérovej výbavy premiestniť a nahradiť integráciou moderných alternatívnych riešení, takže pre niekoho takého, ako je Apple, to nemôže byť vôbec žiadny problém.

Predávaný koncept smartfónu Mi MIX z minulého roka má miesto klasického slúchadla diskrétnu (piezoelektrickú) technológiu, ktorá ho dokáže plnohodnotne nahradiť, aj keď ju za bežných okolností nevidíme, pričom na automatické vypínanie alebo zapínanie osvetlenia displeja využíva ultrazvuk.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať