Tesla Model S

Až 900 km na jedno nabitie. Rekordná výdrž elektromobilu Tesla Model S ti vyrazí dych

Rekord v prejdenej vzdialenosti na jedno jediné nabitie akumulátora elektrického luxusného sedanu so značkou Tesla bol opäť pokorený.

Rekord v prejdenej vzdialenosti na jedno jediné nabitie akumulátora elektrického luxusného sedanu so značkou Tesla bol opäť pokorený. Majiteľ Modelu S v ňom strávil takmer jeden celý deň, a keďže mal celý ten čas “opatrnú nohu”, dokázal tak prejsť viac ako 900 kilometrovú trasu. Oproti bežne uvádzanému dojazdu ide teda o poriadne markantný rozdiel, v čom majú prsty aktuálne okolnosti.

Výrobca priamo na webe uvádza, že elektromobil Tesla Model S P100D, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu, zvládne pri plnej kapacite batérie okolo tých 646 kilometrov. Nový rekord pokorili pri rýchlosti 40 km/h a jazdení po 26 kilometrov dlhej, no neustále sa opakujúcej trase v mestskom prostredí, píše web Electrek.

Predchádzajúci rekord 885 kilometrov bol vytvorený pri rýchlosti iba 26 km/h, avšak za použitia staršej generácie elektrického sedanu s citeľne slabším energetickým manažmentom, čo je možné vidieť aj na odlišných výsledkoch, pretože jazdili výrazne pomalšie ako tí, ktorí stanovili nový rekord. Za všetkým teda stojí technologická evolúcia, vďaka čomu sú špecifikácie elektromobilov každým jedným rokom lepšie a lepšie.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr
Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať