Jeden z dodávateľov Applu potvrdil, že iPhone 8 ponúkne bezdrôtové nabíjanie

Počas uplynulých mesiacov sme o bezdrôtovom nabíjaní batérie počuli viackrát, no až teraz sa medzi nás dostala informácia, ktorá má tak trošku väčšiu váhu.

Debaty o tom, či nadchádzajúca generácia iOS smartfónu vyfasuje technológiu, akou sa môžu Android kúsky z opačného tábora chváliť už pomerne dlho, nie sú vôbec nič nové. Počas uplynulých mesiacov sme o bezdrôtovom nabíjaní batérie počuli viackrát, no až teraz sa medzi nás dostala informácia, ktorá má tak trošku väčšiu váhu.

Ostrieľaný web MacRumors, ktorý sa zase odvoláva na web Nikkei, píše, že jeden zo strategických obchodných partnerov kalifornského Applu vyšiel na povrch s niečim, čo možno považovať za potvrdenie spomínanej časti hardvérovej výbavy netrpezlivo očakávaného iPhonu 8. Reč tu je o spoločnosti Wistron so zameraním na kompletizáciu jeho konštrukcie do jedného funkčného celku.

Šéf spoločnosti, Rober Hwang, prezradil, že sa “montážny proces oproti predchádzajúcim generáciám príliš nezmenil, hoci nové funkcie ako vodeodolnosť a bezdrôtové nabíjanie vyžadujú trošku rozdielne testovanie“.

TIP REDAKCIE
ZOH 2022 v Číne: Krajiny sa obávajú špionáže, odporúčajú používanie jednorazových telefónov

Montáž nového iPhonu si vraj rozdelili s konkurentom Foxconn. A keďže ten mal dostať na starosti menšiu verziu, Hwang s pomerne slušnou pravdepodobnosťou hovoril o väčšom, 5,5-palcovom iPhone 8 Plus.

Rovnako však stojí za zmienku zvýšená odolnosť voči vode. Certifikáciu IP67, ktorou disponuje súčasná generácia iPhone 7, tak zrejme nahradí o stupeň vyššie krytie krehkých útrob elektronického zariadenia pod označením IP68.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať