Úvod Autá

Autá

Viac ako polovica nových áut bude elektrická. Elon Musk prezradil, čo nás čaká do 10 rokov

Vizionár si opäť pustil ústa na špacír a prezradil, akú máme pred sebou budúcnosť. Svet sa vraj viac priblíži k elektrickému pohonu, pričom nezabudol spomenúť ani autonómne riadenie.

Elon Musk ukázal prvý hotový Model 3, ktorý práve zišiel z výrobnej linky

Prvý produkčný kus Tesla Model 3 je hotový, prvému zákazníkovi ho už doručili.

Francúzsko zakáže autá na benzín a naftu. Významný krok nastane do roku 2040

Len niekoľko hodín po tom, čo automobilka Volvo dala na známosť, že hodlá prejsť na elektrický pohon, vyšla na povrch ďalšia zaujímavá správa.

VIDEO: Ako „vidia“ svet autonómne vozidlá?

Aj autonómny automobil „vidí". Síce nemá oči, no horda senzorov, kamier a radarov ich po technologickej stránke nahradí.

Alza.cz od dnešného dňa začína predávať elektromobily Tesla. Doručí ich do dňa

Český internetový obchod, Alza.cz, dnes počas tlačovej konferencie oznámila, že od dnešného dňa si je v ich eshope možné objednať elektromobily Tesla. Modelmi od prestížnej spoločnosti tak doplňuje doterajšiu ponuku elektromobilov.
video

Michelin predstavil pneumatiky budúcnosti: Nepotrebujú vzduch, založené sú na 3D tlači

Pneumatiky vozidiel budúcnnosti už nemusia byť vyrobené tak, ako tomu je bežné teraz. Gumu a kov plánuje Michelin nahradiť za niečo iné. Svoju predstavu budúcnosti ukázal v zaujímavom videu.

Tesla má šialenú konkurenciu: Bývalý dizajnér Tesly vytvoril elektromobil, ktorý sa doplna nabije za 9 minút

Nový elektromobil má zmeniť trh s elektromobilmi, a to hlavne vďaka dlhému dojazdu, maximálnej rýchlosti a krátkemu času nabíjania.

Abarth 695 Rivale: Takto vyzerá spojenie auta a luxusných jácht

Abarth predstavil výsledok spolupráce s výrobcom Riva, ktorý je známy jednými z najkrajších a najluxusnejších motorových člnov na svete.