Úvod Autá

Autá

Šetrný transport: Subaru pracuje na svojom prvom plug-in hybride!

Pri značke Subaru si určite skôr predstavíš vymakané a výkonné autá, než akúkoľvek inú (a už vôbec nie ekologickú) formu vozidiel.

V Belgicku zlyhala rýchlostná kamera: Mužovi prišla pokuta za dosiahnutie 696 km/h rýchlosti

Keď si v schránke nájdeš pokutu za prekročenie rýchlosti, nie je to nič príjemné. Čo však, ak by si si našiel pokutu, ktorá tvrdí, že si rýchlosť prekročil o celých 646 km/h?
video

VIDEO z nehody: Autobus v Bratislave sa bez šoféra rozbehol po chodníku, ničil všetko v ceste

V Bratislave sa stala kuriózna nehoda, ktorou súčasťou bol autobus Dopravného podniku Bratislava. Bez vodiča sa v mestskej časti Dúbravka dal do pohybu bez šoféra, čo spôsobilo, že ničil všetko, čo mu stálo v ceste. K zraneniu našťastie nedošlo.
Tesla Model 3

Kvalita konštrukcie vozidla Tesla Model 3 stúpla. Výrobca ju porovnáva s Nemcami

Tesla Model 3 je kľúčovým vozidlom v biznise inovatívnej automobilky Tesla Motors, čo v podstatnej miere vychádza z jeho dostupnej ceny. Enormné počty predbežných objednávok sa však výrobcovi darí odbavovať s ťažkosťami.

Počas jazdy si sadol na sedadlo spolujazdca: Majiteľ Tesly okamžite prišiel o vodičský preukaz

Hovorí sa, že nekonečné sú len dve veci, a to vesmír a ľudská hlúposť. Presvedčil sa o tom aj jeden britský majiteľ Tesla Model S, ktorý po svojom najnovšom čísle prišiel o vodičský preukaz na 18 mesiacov.
video

VIDEO Tesla Model X skončila vo vode: Jej dvere majú špeciálnu funkciu!

Zničiť akékoľvek je vždy na zaplakanie. Presvedčil sa o tom aj jeden majiteľ novučičkej Tesla Model X, pre ktorú si bol len minulý rok v auguste.

Škoda chystá novinky: Super lacné SUV Kamiq a Kodiaq GT už čoskoro!

Škoda je extrémne populárne nie len v Európe, ale aj za jej hranicami. Automobilka sa preto rozhodla, že zareaguje na hlas ľudu a pripraví niekoľko noviniek určených pre Slovensko Čínu.

Elon Musk ľutuje, že na výrobu Tesla Model 3 použil automatizovanú výrobu

Kráľ technológií minulý týždeň oznámil, že ľutuje, že na výrobu Tesla Model 3 použil automatizovanú výrobu. Tvrdí, že množstvo strojov spomaľovalo výrobu známej značky áut a že ľudia sú v tomto priemysle podceňovaní.
poznavacie znacky

V Dubaji začnú testovať inteligentné poznávacie značky s GPS a obrazovkou

Dubaj sa nikdy nebál nových, resp. skôr najnovších a často ešte nepreskúmaných technológií. Mesto známe hlavne pre svoju ekonomickú silu sa zaujíma o ultra rýchly prepravný systém Hyperloop alebo napríklad o autonómne lietajúce taxíky, akési drony s ľudskou posádkou.

Dubajská taxislužba vďaka elektromobilom Tesla ušetrila 227 000 litrov paliva

Dubajská taxislužba pomaly ale isto buduje jednu z najväčších flotíl taxíkov zložených čisto z elektromobilov Tesla. Prvých 50 kusov využívala prvých 6 mesiacov.

Nové Subaru Forester prekvapilo: Najnovší model prichádza s technológiou rozpoznávania tváre

Výrobca áut značky Subaru prekvapuje svojím najnovším rozhodnutím nainštalovať do modelu Forester 2019 technológiu rozpoznávania tváre. Tá má vodiča upozorniť, ak je unavený alebo rozrušený.

VIDEO z nehody: Takto autonómne auto narazilo do ženy!

Polícia z amerického mesta Tempe zverejnila video zo zrážky autonómneho auta (pozor, nevhodné pre slabšie povahy). Žena, ktorú auto zasiahlo, neskôr zraneniam podľahla. Vo videu sa nachádzajú zábery z exteriéru ako aj interiéru vozidla tesne pred zrážkou.

Má kolesá, krídla a vrtule: Slováci vytvorili auto, ktoré vie vertikálne vzlietnuť aj pristáť

O slovenskom AeroMobile sme už čo-to počuli. Svetlo sveta však uzrela jeho vynovená verzia, ktorá má ambície zmeniť spôsob, akým dnes fungujú konvenčné taxíky.

AKTUÁLNE: Autonómne auto Uber s autopilotom práve zabilo chodkyňu

Polícia v americkom meste Tempe práve začína s vyšetrovaním fatálnej zrážky autonómneho auta jazdiaceho pre službu Uber. Informácie priniesol server ABC15.

Toyota by mohla byť prvou spoločnosťou, ktorej Uber predá svoju samojazdiacu technológiu

Minivan od Toyoty by mohol byť prvým autom inej spoločnosti, ktoré bude podporené samojazdiacim systémom od Uberu.

Ostatní práve čítajú