Obchodný reťazec Lidl tento rok zrýchlil expanziu na Slovensku. Po otvorení ôsmich nových predajní sa dostal nad hranicu 170 filiálok a vo štvrtok 27. novembra pribudla ďalšia. V bratislavskej štvrti Bory spustí prevádzku svoju prvú metropolitnú predajňu, ktorá má byť podľa reťazca najmodernejšou a zároveň najväčšou pobočkou na našom území.
Nové predajne pribudli tento rok v Tepličke nad Váhom, Martine, Nových Zámkoch, Starej Turej, Dunajskej Lužnej, Hlohovci, Prešove a v Hnúšti. Zástupcovia Lidl Slovensko potvrdili, že zoznam dnes spoločnosť rozšíril aj Bratislava. Reťazec tak pokračuje v úsilí priblížiť sa potenciálnym zákazníkom.

Prvá metropolitná prevádzka
Bratislavská predajňa vyrástla v rozvíjajúcej sa lokalite Bory, kde už dnes funguje veľké nákupné centrum a viacerí veľkí hráči zo segmentu stavebnín, hobbymarketov či športových potrieb. Lidl tu otvára svoju prvú metropolitnú predajňu na Slovensku, teda typ prevádzky, s ktorým sa Slováci mohli stretnúť aj v zahraničí.
V porovnaní s bežnými predajňami reťazca ponúka bratislavská pobočka väčšiu podlahovú plochu a netradične riešený vstup. Zákazníci môžu využiť eskalátory alebo priestranný výťah, čo je v domácich podmienkach skôr výnimka.

Podzemné parkovanie a širšie uličky
Interiér obchodu zachováva známe usporiadanie tovaru, ktoré zákazníci poznajú z Lidla. Vďaka väčšej výmere sú však nákupné uličky širšie, čo môže prispieť k pohodlnejšiemu pohybu po predajni.
Špecifikom novej pobočky je aj parkovanie. Okrem klasického exteriérového parkoviska, ktoré zostáva k dispozícii, môžu vodiči využiť aj podzemné parkovisko, ktoré predstavuje alternatívu k exteriéru.

Technológie a nové pracovné miesta
Samozrejmosťou sú v Bratislave aj technológie, ktoré Lidl zavádza vo svojich nových prevádzkach. V predajni sa nachádzajú zálohomaty na vratné obaly a šesť samoobslužných pokladní. Klasické pokladnice zostávajú súčasťou prevádzky.
Otvorením obchodu v Boroch pribudne približne 25 pracovných miest. Ide prevažne o pozície v predajni a jej zázemí.
Ďalšie nové pobočky na obzore
Lidl už skôr oznámil, že v podobnom tempe plánuje pokračovať aj v budúcom roku. Podľa vyjadrení zástupcov reťazca by po bratislavskej prevádzke malo v dohľadnom čase pribudnúť ďalších päť predajní, v dlhšom horizonte ešte viac.
Nové predajne pribudnú v Bratislave, Poltári, Kútoch, Žiline, Zákamennom, Nitre a v Rajci. Pre mestá Giraltovce, Zákamenné, Poltár, Kúty a Rajec pôjde o vôbec prvé predajne pod značkou Lidl.
