Ak už máte smartfón a rozmýšľate, ako povýšiť zážitok z moderných technológií a zároveň starostlivosť o samých seba, inteligentné hodinky sú logickým krokom vpred. Rovnako môžete zmýšľať aj v prípade, že by niečo také ocenil niekto z vašich blízkych. Na výber máte z niekoľkých desiatok rôznych modelov. Jeden z nich však vytŕča viac, než ostatné – Huawei Watch GT 4.

Prečo sú Huawei Watch GT 4 tak obľúbené?

Z Huawei Watch GT 4 sa okamžite po predstavení stal bestseller. A niet sa čomu čudovať. Žijeme v dobe, v ktorej veľa pracujeme, študujeme, športujeme a snažíme sa žiť čo najzdravšie. V tomto každodennom zhone by mnohí privítali inteligentného pomocníka, ktorého by mali stále pri sebe.

Huawei Watch GT 4
Zdroj: Huawei

Ak ste nám aspoň trochu podobní a nie ste absolútnymi fitness bohmi, hodinky by okrem športových funkcií mali plniť aj ďalšie funkcie. Veľmi dôležitou vlastnosťou je to, ako vyzerajú. Hodinky sú už dlhé desaťročia považované za módny doplnok, na ktorom si mnohí dávajú veľmi záležať.

Inak by to nemalo byť ani pri inteligentných hodinkách. Práve Huawei Watch GT 4 kombinujú eleganciu a inovatívne technologické riešenia. Za elegantnou „fasádou“ šesťhranného tela sa totiž schováva výkonný „mozog,“ ktorý sa postará o to, aby ste mali presný prehľad o všetkom dôležitom.

Pri bežných aktivitách ako je práca hodinky spracúvajú meranie vašej fyzickej aktivity, stresu a všetkých podobných ukazovateľov. Okrem toho plnia samozrejme aj funkciu predĺženej ruky smartfónu. Príde vám notifikácia? Volá vám niekto? Telefón nechajte kľudne na nabíjačke alebo vo vrecku. O všetkom budete informovaní pohodlne zo zápästia. Pre zvýšenie efektivity a pohodlia je práve toto na nezaplatenie.

Huawei Watch GT 4
Zdroj: Huawei

Skrytý génius

Ak by vám záležalo len na dizajne, pravdepodobne by ste si inteligentné hodinky nekupovali. Okrem „peknej tváre“ je preto dôležité aj to, čo dokážu. Len nedávno sme sa boli pozrieť vo fínskych Helsinkách, koľko úsilia Huawei venuje vývoju a vylepšeniu inteligentných funkcií hodiniek. Má na to samostatné laboratórium plné špičkových strojov, ktoré mu pomáhajú neustále sa zlepšovať.

Vy, ako koncový užívateľ, preto môžete mať istotu v tom, že hodinky, ktoré si kupujete skutočne dokážu to, čo sa píše na krabičkách či v reklame. Hodinky Huawei Watch GT 4 sú pretkané tými najmodernejšími technológiami.

Pekným príkladom je napríklad systém sledovania polohy pri športovaní. Nemusíte pritom len behať, perfektne sa hodia aj na zaznamenanie chôdze, jazdy na bicykli či čohokoľvek iného. Pre tento účel hodinky využívajú kombináciu GPS, QZSS, GLONASS, Galileo a Beidou. Vo výsledku sú tak schopné s vysokou presnosťou zaznamenať vašu fyzickú aktivitu, a to aj v lokalitách, kde sa iné zariadenia trápia. Ide najmä o športovanie v mestách, kde GPS signál blokujú budovy, kovové konštrukcie a podobne.

Huawei Watch GT 4
Zdroj: Huawei

Prehľad o zdraví na zápästí

Ako sme spomenuli vyššie, inteligentné hodinky nie sú vhodné len pre krvopotných športovcov. To v žiadnom prípade. Ich potenciál využijú aj bežní ľudia žijúci bežný život. Hodinky Huawei Watch GT 4 totiž vedia veľmi presne a kontinuálne merať srdcovú aktivitu, stres, spánok a tiež vám môžu pomôcť s chudnutím. Inými slovami, zlepšiť zdravie a nabehnúť na zdravšiu životosprávu nemusí hneď znamenať to, že máte vo fitku tráviť polovicu voľného času. No a s príchodom nového roka to môžu byť práve inteligentné hodinky, ktoré vám pomôžu naplniť to vaše vysnívané predsavzatie.

Hodinky si rozumejú s tými najdôležitejšími aplikáciami ako Strava, Runtastics od Adidas ič Komoot. Inžinieri a vedci Huawei vytvorili špeciálne algoritmy schopné merať celkovo 18 profesionálnych športových režimov a až 100 športových aktivít. Je preto takmer úplne jedno, aký šport preferujete, hodinky Watch GT 4 s ním nebudú mať žiaden problém.

Huawei Watch GT 4
Zdroj: Huawei

Prehľad aj bez telefónu

Načrtol som to už vyššie, no oplatí sa tomu venovať pozornosť aj v samostatnej kapitole. Hodinky Huawei Watch GT 4 totiž musia byť jedny z najlepších pre udržanie celkovej informovanosti toho, kto ich nosí. Čo tým myslím?

Predstavte si, že šoférujete a začne vám „cinkať“ telefón. Ako zodpovedný šofér sa na telefón nepozriete, pretože by ste porušili zákon a ohrozili nielen seba, ale aj všetkých naokolo. Ak však na ruke nosíte inteligentné hodinky, stačí vám pootočiť zápästie a okamžite uvidíte či ide o niečo dôležité alebo či si vaši známi opäť len posielajú vtipy v skupinovom čete.

Tých príkladov je naozaj veľa. Hodinky sú vybavené samostatnými aplikáciami pre budík, stopky, časovač, kalendár, ovládanie hudby, počasím a podobne. Všetky základné funkcie, pre ktoré by ste bez hodiniek potrebovali telefón, tak zvládnete diskrétne a oveľa rýchlejšie priamo zo zápästia. Ak vám niekto volá, rýchlym pohľadom na zápästie zistíte či to je vaša polovička, dieťa alebo či to je číslo, ktoré nespoznávate.

Výdrž 1 deň? Zabudnite, očakávajte skôr 10-násobok

Jedna z tých vecí, ktoré mi na inteligentných hodinkách prekážala azda najviac, bola výdrž batérie. Na každodenné nabíjanie smartfónu sme si zvykli asi všetci, no pridať k tomu aj hodinky je predsa len starosť navyše, ktorú by si mnohí z nás radšej odpustili.

Vďaka úspornému procesoru a optimalizovanému operačnému systému sú hodinky Huawei Watch GT 4 schopné na jedno nabitie vydržať kľudne 10 dní. Pochopiteľne, pri častom a dlhom využívaní GPS výdrž klesá, no pri bežnom nosení skutočne môžete počítať s desiatimi dňami a niekedy s ešte dlhšou výdržou. Stačí, že hodinky nabijete a môžete ich nosiť cez deň, v noci a takto dookola takmer dva týždne.

Huawei Watch GT 4
Zdroj: Huawei

Veľkou výhodou, ktorú som si uvedomil pri testovaní je tiež to, že keď sa hodinky nakoniec pripomenú s takmer prázdnou batériou, na pripojenie k nabíjačke nebudete mať niekoľko minút. Po odoslaní notifikácie o takmer vybitej batérii som mal na pripojenie k nabíjačke takmer 2 celé dni a až potom sa úplne vybili. Práve takáto výdrž je niečo, prečo ma Watch GT 4 tak bavili a prečo si myslím, že by veľkú radosť spravili aj vám.

Huawei Watch GT 4: Cena a dostupnosť

Hodinky Huawei Watch GT 4 sú na Slovensku dostupné niekoľko týždňov. Na výber máte dve verzie – 41 mm (dámske) a 46 mm (pánske) a tiež z niekoľkých remienkov. Pri dámskej verzii sú na výber tri remienky, páni môžu vyberať zo štyroch remienkov.

Watch GT 4 (41 mm) sa predávajú už od 249 €, väčšia 46 mm verzia od taktiež od 249 €.

🤝 V spolupráci s Huawei.