TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Slovenská kyberbezpečnostná hra CyberGame má už viac ako dve tisícky účastníkov. Prekonala tak svoj minuloročný rekord
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Slovenská kyberbezpečnostná hra CyberGame má už viac ako dve tisícky účastníkov. Prekonala tak svoj minuloročný rekord

Posledná aktualizácia: 6. apríla 2023 15:15
Eva Cimbálková
Publikované 6. apríla 2023
Zdieľať
3 min
CyberGame
Zdroj: CyberGame/úprava redakcie
Zdieľať

Do národnej kyberbezpečnostnej súťaže CyberGame sa po prvom mesiaci registrovalo viacej ako dvetisíc účastníkov. Druhý ročník súťaže sa sústreďuje na hľadanie talentov pre oblasť kybernetickej bezpečnosti bez rozdielu veku, a preto oslovuje programátorov od študentov stredných škôl až po skúsených profesionálov.

Scenáre sú inšpirované aktuálnymi udalosťami, keďže úlohy pripravujú profesionáli z Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT. Odborným garantom súťaže je Národný bezpečnostný úrad.

CyberGame je úspešnejšia ako minulý rok

CyberGame takto po mesiaci prekonala svoj rekord z minulého ročníka, keď bolo počas desiatich týždňov registrovaných v súťaži vyše 1 200 účastníkov. Pre širokú verejnosť či učiteľov a zvyčajných hráčov počítačových hier to bola prvá takto koncipovaná možnosť stretnúť sa s reálnymi úlohami kybernetickej bezpečnosti.

„Hovoríme stále síce o hre, ale v skutočnosti je CyberGame náročná súťaž pre programátorov. Všetky úlohy vznikli podľa scenárov z praxe a v tomto ročníku sme zároveň zvýšili náročnosť,“ hovorí Rastislav Janota, riaditeľ NCKB SK-CERT. „Už minulý rok súťaž objavila výnimočné talenty a toho roku už podľa priebežných výsledkov vidíme tesné súboje.“

CyberGame 2023
CyberGame 2023

Na účasť v CyberGame stačí počítač a voľne dostupné analytické nástroje, pričom tím Národného centra kybernetickej bezpečnosti SK-CERT spravuje komunikačný kanál a poskytuje poradenstvo.

Na slovenskej hracej platforme je registrovaných vyše tisícpäťsto účastníkov, pričom 577 z nich uviedlo, že majú menej ako 25 rokov. Po prvýkrát sa CyberGame hrá aj v anglickej verzii a je otvorená pre zahraničných súťažiacich. Anglická platforma hlási takmer 500 účastníkov. Na oboch platformách by bolo prínosom, keby bolo viacej hráčok, keďže ženy tvoria iba desatinu registrovaných.

Hľadanie nových talentov v oblasti kyberbezpečnosti

Po mesiaci sa z aktívnych hráčov CyberGame na základe registrácie a výsledkov vyberá nominácia národného tímu v prestížnej súťaži European Cyber Security Challenge 2023. Súťaž ECSC hľadá a podporuje talenty do 25 rokov a toho roku si národné tímy zmerajú schopnosti  v októbri v Nórsku. Slovakia Team začne tréningy po skončení CyberGame.

V CyberGame 2023 sú tri analytické vetvy – malvérová, forenzná a OSINT analýzy a kryptografia. Novinkami sú vetva  na zvýšenie úrovne bezpečnosti, takzvaný hardening a netechnická vetva Procesy a riadenie bezpečnosti. Druhý ročník súťaže obsahuje viac ako sedemdesiat úloh rôznej náročnosti.

CyberGame
Ilutračná foto / Zdroj: Pexels

„Druhý ročník je náročnejší a hrá viacej hráčov,“ hodnotí súťaž Rastislav Janota. „Máme pred sebou ešte polovicu súťaže a na to, aby ste v sebe objavili talent, nikdy nie je neskoro.“

Dvojicu najlepších hráčov a najlepšiu hráčku CyberGame 2023 čaká študijná cesta do kyberbezpečnostného výskumného a vývojového centra Check Point Software Technologies v Izraeli. Najlepší hráč študent získa prestížny hráčsky notebook ROG Strix SCAR (2023). Notebook ASUS Vivobook je pripravený pre najmladšieho hráča, ktorý zvládne bodový limit aspoň za dva najľahšie scenáre (84 bodov). Okrem hlavných cien sú odmeny vo viacerých kategóriách – experti ako najlepší hráči vo vetvách, učitelia alebo zamestnanci verejnej správy.

CyberGame 2023 sa hrá desať týždňov, od 1. marca do 10. mája.

Zdroj: Tlačová správa

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Finančná správa
Finančná správa rozbehla masívne kontroly. Slovákom nazerá do účtov
15. apríla 2026
Slovensko, EÚ, mimoriadne
EÚ schválila prísnu povinnosť: Týka sa aj Slovenska, hrozia devastačné pokuty (platné od augusta 2026)
13. apríla 2026
diaľnice, mýtny systém
Zavedú poplatok 46 eur: Kto nezastaví na 12 hodín, bude poplatok platiť povinne
14. apríla 2026
Výber hotovosti, bankomat
Slovenská sporiteľňa vypne bankomaty: V tento čas si nevyberiete hotovosť
15. apríla 2026

Najnovšie články

  • Na Slovensku spúšťajú vodičský preukaz pre kolobežky. Bolt bude hodnotiť štýl jazdy
  • Štát chystá obrovskú zmenu v platoch. Dotkne sa miliónov pracujúcich
  • Slovensko od piatka zníži cenu nafty pre zahraničné ŠPZ-ky
  • Pozor: Šíri sa falošná aktualizácia Windowsu. Kradne heslá, antivírus ju neodhalí
  • Slovenská pošta, ako ju poznáme, končí. Zákazníci si musia zvyknúť na nový režim

Bude sa vám páčiť

CyberGame 2023: Druhý ročník národnej kyberbezpečnostnej súťaže pozná svojich víťazov!

13. júna 2023
CyberGame

CyberGame 2022: Tisícka registrovaných, stovky hráčov, hŕstka víťazov!

31. mája 2022

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?