Bežte pre tých, ktorí nemôžu: Zapojením sa do Wings for Life World Run podporíte výskum liečby poranení miechy

Zapojte sa do behu Wings for Life World Run a pomôžte pri hľadaní spôsobu liečby poranení miechy.

Wings for Life je nezisková organizácia, za ktorou stojí zakladateľ firmy Red Bull, Dietrich Mateschitz a rakúsky motokrosový pretekár Heinz Kinigardner. Organizácia podporuje rôzne projekty pre vedu a výskum po celom svete, ktorých cieľom je nájsť spôsob liečby poranení miechy.

Do behu Wings for Life World Run, ktorý sa uskutoční 8. mája, sa zapojí aj spoločnosť TP Vision, ktorá je celosvetovým držiteľom licencie na produkty Philips GO a stane sa tak globálnym partnerom tohto dobročinného podujatia.

Spolupráca s TP Vision pomôže navýšeniu zdrojov pre vybrané výskumné projekty organizácie Wings for Life a zároveň povedomia o športových slúchadlách Philips GO. Keďže zdravý životný štýl a najmodernejšie technológie k sebe neodmysliteľne patria, spolupráca týchto dvoch organizácií má naozaj zmysel. Spoločne povzbudzujú spotrebiteľov, svojich zamestnancov a partnerov, aby takisto dbali nielen o svoje fyzické, ale aj duševné zdravie.

Obe organizácie sa takisto zaviazali, že dosiahnu jeden veľký spoločný cieľ: nájsť spôsob liečby poranení miechy.

Aké produkty obsahuje rad Philips GO?

Produktový rad Philips Go skrýva niekoľko modelov slúchadiel a prenosných reproduktorov, ktoré kombinujú pohodlie, odolnosť voči vode a samozrejme aj skvelý audio zážitok pri fyzickom výkone. Sú preto ideálnou voľbou pre ľudí s aktívnym životným štýlom alebo pre profesionálnych športovcov počas tréningov.

Bezdrôtové športové slúchadlá Philips

Zapojením sa do behu pomôžete aj vy

Udalosti Wings for Life World Run sa môžete zúčastniť aj vy. Stačí, ak si zakúpite slúchadlá alebo reproduktory Philips GO do 6. mája v sieti predajní NAY a svoj nový produkt zaregistrujete prostredníctvom online formulára. Spoločnosť TP Vision vám následne preplatí štartovné v plnej výške. Všetky financie z takto vyzbieraných registračných poplatkov poputujú na výskum liečby poranení miechy.

Pre slovenských zákazníkov to znamená, že na všetky športové slúchadlá alebo bezdrôtové reproduktory produktového radu Philips GO, zakúpené v sieti NAY v období od 28. januára do 6. mája 2022, získa zákazník po online registrácii produktu zadarmo online kupón na účasť na jednom zo série behov Wings for Life World Run organizovaných na našom území,“ dopĺňa Peter Horvát, Country Leader pre značku Philips TV & Sound na Slovensku.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Ako bude Wings for Life World Run prebiehať?

Koordináciu behu bude mať na starosti mobilná aplikácia Wings for Life World Run. Aby však nešlo len o obyčajný beh, organizátori si pre všetkých bežcov pripravili o niečo zábavnejší formát – všetci účastníci vyštartujú v rovnakom čase, o 13:00 hodine. 30 minút po štarte vyrazí do terénu aj odchytávacie vozidlo, tzv. Catcher Car, ktoré predstavuje akúsi pohyblivú cieľovú čiaru a začne bežcov dobiehať. Každý, ktorého odychtávacie auto predbehne, v behu končí. Aby ste však mohli bežať kdekoľvek chcete, napríklad po vašej obľúbenej trase, bude sa vás snažiť dobehnúť virtuálne odchytávacie auto, a to priamo vo vašej mobilnej aplikácii.

Pri virtuálnom preteku budú mať slúchadlá Philips GO dôležitú úlohu – každý bežec bude prostredníctvom nich upozorňovaný na inštrukcie z aplikácie a tiež na to, keď ho bude predbiehať odchytávacie vozidlo.

Zdroj: Wings for Lige World Run

„Momentálne je na oficiálnom webe preteku otvorených už 6 App Run Event-ov a to v Bratislave, Nitre, Piešťanoch, Žiline, Senici a Vysokých Tatrách. Každý bežec sa môže preteku zúčastniť aj samostatne, kdekoľvek na Slovensku cez aplikáciu Wings for Life World Run,“ dodáva Jakub Grigar, slovenský reprezentant vo vodnom slalome a ambasádor Red Bull Slovensko, ktorý sa na behu osobne zúčastní.

„Okrem mňa tento beh podporia alebo sa na ňom priamo zúčastnia aj mnohí ďalší slovenskí športovci. Z najznámejších spomeniem napríklad pretekárov Maťa Homolu,  Števa Svitka a samozrejme moju kamarátku, kajakárku Janku Dukátovú,“ dodáva Jakub.

TP Vision do behu Wings for Life World Run pozýva všetkých, ktorí majú chuť pomáhať a zároveň otestovať svoje bežecké schopnosti. Ide o unikátnu príležitosť zažiť radosť a vzrušenie z toho, že sú súčasťou skutočného celosvetového podujatia, ktoré pomáha ľuďom, ktorí sa sami zúčastniť nemôžu.

Dianie udalosti môžete sledovať aj prostredníctvom sociálnych sietí na @TPVision na Twitteri, @philipssound na Instagrame alebo @PhilipsSound na Facebooku.