Ďalšia bitka operačných systémov: Šoférujú lepšie používatelia Androidu, alebo iOS?

Odpoveď vyplýva zo sledovania správania 20 tisíc vodičov počas 13 miliónov kilometrov jazdy.

Smartfóny silno ovplyvňujú aj naše vodičské schopnosti. Hoci to nie je správne, viacerí sa do mobilu z času na čas pozrú aj napriek tomu, že práve sedia za volantom. To nie je žiadne veľké tajomstvo. Vedeli ste však, že existuje rozdiel medzi vodičmi, ktorí používajú Android a vodičmi, ktorí používajú iOS? Áno, naozaj.

Na rozdiel medzi vodičskými schopnosťami dvoch skupín poukazuje nová štúdia, o ktorú sa postarala aplikácia Jerry. Ide o službu, ktorá porovnáva ponuky pre poistenie vozidla, informuje server Phone Arena.

“Používatelia Androidu si nepotrpia na luxus”

Sú za volantom zručnejší tí s Androidom, alebo tí s iPhonom? Z prieskumu aplikácie v úvode vyplýva, že používatelia iOS sa vo viacerých prípadoch stavajú nad svojich kolegov s Androidom. “Niektorí hovoria, že by ani len neposlali správu niekomu, kto nemá iPhone,” uvádza Jerry na svojom webe.

Naopak, používatelia Androidu majú byť “otvorenejší, úprimenjší a skromnejší – menej sa zaujímajú o luxus a spoločenské postavenie”.

Sledovala 20 tisíc vodičov. A výsledok?

A teraz späť k pôvodnej otázke – kto šoféruje lepšie? Verdikt aplikácie hovorí viac menej jasne – používatelia Androidu sú lepšími vodičmi ako používatelia iPhonov. Proces dosiahnutia tohto výsledku zahŕňal analýzu správania 20 tisíc vodičov počas 13 miliónov kilometrov jazdy.

Zdroj: Jerry

Android má vyhrávať nad iOS v každom jednom sledovanom smere. Operačný systém od Google (respektíve jeho používatelia), dosiahol lepšie výsledky v sústredenosti, udržiavaní rýchlosti, odbáčaní, zrýchľovaní a taktiež brzdení. Najväčší rozdiel bol zaznamenaný práve pri sústredenosti, kde Android dosiahol 74 bodov, zatiaľ čo iOS len 68.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

Samozrejme, túto štatistiku si netreba brať osobne. Po cestách jazdí mnoho skvelých vodičov z oboch skupín. Je však prinajmenšom zaujímavé vedieť, že sa niekto zaujíma aj o takýto vplyv smartfónov na náš každodenný život.