Kábel od Apple za 179 €? Nový Thunderbolt 4 Pro vstupuje do predaja

Môžete si k nemu pripojiť napríklad dvojtisícový Studio Display.

Apple sa vysokých cien absolútne vôbec nebojí. Dokázal nám to napríklad vtedy, keď po prvý raz ponúkol smartfón s cenovkou prevyšujúcou 1 000 €, alebo keď uviedol na trh handričku na displej za 25 €. Teraz americký gigant prichádza s ďalším bizarne drahým produktom – káblom Thunderbolt 4 Pro.

Tento kábel slúži na pripojenie rôznych periférií, ako je napríklad aj nový monitor Studio Display, k vášmu počítaču Mac. Samozrejme, podmienkou je, aby disponoval príslušným portom. Na zozname podporovaných zariadení sa nachádza iPad Pro, iPad Air, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, Mac Pro, Mac mini a Mac Studio.

Zdroj: Apple

Thunderbolt 4 Pro disponuje podporou prenosu dát prostredníctvom Thunderbolt 3, Thunderbolt 4 a USB 4, a to pri rýchlosti až 40 Gb/s. Pri prenose dát cez USB 3.1 Gen 2 sa rýchlosť znižuje na 10 Gb/s. Okrem toho kábel môže poslúžiť aj na nabíjanie s príkonom maximálne 100 W.

A koľko takáto sranda stojí? Málo nie. Thunderbolt 4 Pro s dĺžkou 1,8 metra sa začína predávať za 149 €. Jedinou alternatívou je verzia s dĺžkou 3 metre. Za tú však zaplatíte až 179 €.