Samsung Galaxy S23 prekročí hranice fotografie: Na ceste je až 200 Mpx objektív!

Juhokórejský výrobca môže otvoriť rok 2023 poriadnou foto bombou.

Samsung Galaxy S23 bude podľa najnovších informácií fotografickou bombou. Fotografia sa v posledných rokoch prebojovala na vrchol zoznamu priorít pre moderné vlajkové smartfóny. Uvedomujú si to všetci prominentní výrobcovia vrátane Samsungu, ktorý vraj na ďalší rok chystá niečo veľkolepé. Údajne nie je vylúčené, že juhokórejský gigant už začiatkom budúceho roka prinesie na trh svoj prvý smartfón, Galaxy S23, vybavený objektívom s rozlíšením presahujúcim hranicu 200 Mpx.

Ako píše server SamMobile, viaceré zdroje tvrdia, že Samsung chystá úplne novú generáciu 200 Mpx snímača obrazu pre smartfóny, pričom objaviť by sa mal vo výbave budúcoročných vlajkových smartfónov. Fáza vývoja už je vraj na konci, a teda môžeme rátať s čoskorým štartom výroby.

Divízia komponentov juhokórejského konglomerátu, Samsung Electro-Mechanics, dostane 70 % objednávok na nový snímač. Zvyšných 30 % vyrobí samotný Samsung Electronics a jeho ďalší partneri.

Vylepšená verzia aktuálnej špičky

Pripomeňme, že nejde o snímač ISOCELL HP1, ktorý Samusung predstavil minulý rok. V tomto prípade je reč o ISOCELL HP3, čiže akejsi vylepšenej edícii ISOCELL HP1. Objaviť by sa mal vo vlajkových lodiach naplánovaných na budúci rok. Debutovať by tak mohol spolu s Galaxy S23, presnejšie Galaxy S23 Ultra.

Technické špecifikácie tohto senzoru sú zatiaľ nejasné. Nepochybne sa však bude vyznačovať miniatúrnymi pixelmi (HP1 má pixely o veľkosti 0,64 µm), ktoré bude kvôli efektívnosti spájať do väčších pixelov pomocu technológie pixel-binning.

Galaxy S23 možno ponúkne 200 Mpx rozlíšenie!

Galaxy S23: Prelom v smartfónovej fotografii?

Zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme vytvárali akékoľvek finálne uzávery. Ak je však táto predikcia pravdivá, môžeme očakávať, že Samsung Galaxy S23 (Ultra) posunie smartfónovú fotografiu na úplne novú úroveň.

A to je čo povedať. Samsung v rámci fotografie odvádza prvotriednu prácu aj dnes. Snímače osadené do aktuálnych modelov, Galaxy S22, sme mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži v našej redakcii. Po kvalitatívnej stránke pritom nezaháľali ani nižšie modely v podobe Galaxy S22 a Galaxy S22+.