Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Po výzve predávkovať sa paracetamolom sa na populárnej sociálnej siete, ktorú obľubujú hlavne mladšie generácie šíri ďalšia výzva. Nabáda ich na samovraždu.

TikTok patrí medzi najpopulárnejšie sociálne siete a hoc si ju za uplynulé roky obľúbili aj dospelí, mimoriadne aktívni sú na nej prevažne mladší ľudia. O tom, že majú príspevky mimoriadny úspech aj medzi deťmi na Slovensku svedčí aj fakt, že po „paracetamolovej výzve“ skončilo v nemocniciach aj niekoľko slovenských detí. Tá deti vyzývala, aby užili veľké množstvo tabletiek a následne sa s tým pochválili. Teraz sa začala šíriť ďalšia, ešte nebezpečnejšia výzva.

Podľa najnovších informácií sa výzva týka hlavne detí od 12 do 15 rokov. Balzam na pery môže zdať aj neškodná vec, ktorú má doma väčšina domácností. Výzva ich nabáda k tomu, aby si siahli na život hneď po tom, ako im dôjde. Tí, ktorí sa do výzvy zapoja si majú balzamom pretrieť pery vždy vtedy, keď sa im stane niečo zlé, alternatívne ho majú používať úplne bežne. Keď im však dôjde, musia si siahnuť na život.

Situáciu nezľahčujte. TikTok vždy prekvapí

Aj napriek tomu, že momentálne (našťastie) nie sú žiadne medializované prípady samovrážd detí spojené s touto TikTok výzvou ju netreba zľahčovať. Účastníci výzvy sú totiž svojimi rovesníkmi často kritizovaní za to, že ju nedokončili a „nevyhrali“.

Je preto reálne, že aj takto hlúpa záležitosť sa nakoniec môže skončiť predčasným vyhasnutím mladého života. Je preto veľmi dôležité, aby rodičia poučili svoje deti o rizikách spojených so sociálnymi sieťami a internetom ako takým. Odporúča sa tiež, aby mali deti nemali prístup k sociálnym sieťam skôr, než oslávia 11. narodeniny.