MS v hokeji 2022: Kde ich pozerať? Pozor, živé prenosy budú na inom programe!

Majstrovstvá sveta v hokeji 2022 bude RTVS vysielať inde.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022 začínajú už budúci piatok, 13. mája. Vzhľadom na to, že Slovensko je hokejová republika sa na MS v hokeji 2022 tešia mnohí z nás. Ako a hlavne kde ich pozerať? Okrem obľúbeného podniku s chladeným nápojom v ruke ich väčšina z nás bude pozerať doma, poprípade v práci. Ak teda máte ohľaduplného nadriadeného. RTVS upozorňuje, že tento rok dôjde k zmene. Živé prenosy sa totiž presúvajú na inú televíziu.

Ak ste hokeju verní niekoľko (desiatok) rokov, iste viete, že živé prenosy zápasov, v ktorých hralo Slovensko, RTVS vysielala na hlavnej televízii, teda na :Jednotke. Tento rok to tak nebude. Ako televízia upozornila, na Jednotke nebude vysielať ani jeden zápas.

MS v hokeji 2022: Kde sledovať živý prenos?

Všetkých 64 zápasov pokryje nová televízia :Šport a Rádio Slovensko. Televízne vysielanie pokryje 34 zápasov, zvyšok pokryje Rádio Slovensko. Tie, ktoré :Šport nestihne odvysielať, budú do vysielania zaradené hneď po ich skončení zo záznamu.

Čoraz viac ľudí chce hokej pozerať aj online. Aj v tomto roku sa RTVS usilovne pripravuje na čo najhladšie zabezpečenie streamov. Dostupné budú už tradične na webe rtvs.sk. Stalo sa pravidlom, že slovenské zápasy boli zodpovedné za rekordy v internetovej prevádzke na Slovensku, preto je dôležité, aby technika RTVS fungovala na sto percent.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Online vysielanie je plne funkčné aj na smartfónoch a tabletoch s operačným systémom Android a iOS a sledovať je ho možné v rozlíšeniach 360p, 480p, 720p (HD) a 1080p (Full HD). V akom najvyššom rozlíšení budú vysielané majstrovstvá, zatiaľ nevieme.

Sprievodný program

Keďže sa majstrovstvá nebudú musieť o vysielací čas deliť s iným nešportovým programom, RTVS na obrazovky kanálu :Šport prinesie aj ďalšie sprievodné relácie z prostredia hokeja. Každý deň počas trvania majstrovstiev bude RTVS vysielať zábavnú talkšou Richarda Litntnera Citronáda, ktorá sa bude venovať aj 20. výročiu historického hokejového zlata z Göteborgu.

Zhrnutie dňa na majstrovstvách pokryje televízia v programe MS v kocke, ktorý bude obsahovať 30-minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom. Novinkou bude Fínsky denník, v ktorom postupne každý člen štábu RTVS v Helsinkách ponúkne svoj pohľad na šampionát a samotné mesto.

Podobný sprievodný program sa objaví aj na Rádiu Slovensko, kde budú okrem samotných zápasov odvysielané aj rozhovory, publicistické materiály, zaujímavosti a novinky z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z majstrovstiev sa objaví v programoch Rádiožurnál, Športžurnál či Nočná pyramída.