Mimoriadna správa

MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!

Nižšie nájdete príklady SMS správ, ktoré zaplavili azda všetky slovenské čísla.

Aktuálna situácia pre mnohé domácnosti znamená znížený rozpočet. Drahšia elektrina, drahší plyn, drahšia nafta či potraviny. Slovenskí občania musia bojovať s rozpočtom, ktorý už ani zďaleka nevykryje všetko tak, ako kedysi. Viaceré rodiny sa tak ocitli v situácii, kedy by potrebovali skôr pomoc, než to, o čo sa snažia neznámi útočníci. Okrem podozrivých emailov či nebezpečných reklám by si Slováci mali dať pozor aj na škodlivé SMS správy navrhnuté tak, aby ublížili čo najväčšiemu počtu ľudí.

Len nedávno sme písali o tom, ako Slovenská sporiteľňa a Tatra banka varovali pred nebezpečnými SMS správami, teraz útočníci svoju snahu vystupňovali.

Masovo nás upozorňujete, že vám chodia podvodné správy. Podvodníci zneužívajú značky slovenských bánk ako napr. Tatra Banka, Slovenská sporiteľňa či Prima banka. Od podvodníka dostanete SMS správu, v ktorom je odkaz, ktorý sa podobá na stránku banky. Následne máte vyplniť prihlasovací formulár do internet bankingu. V skutočnosti takýmto spôsobom odovzdáte svoje údaje podvodníkovi,upozorňuje polícia SR na svojom Facebooku.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

SMS správy sú čoraz sofistikovanejšie

No a ako takéto SMS správy môžu vyzerať? Pozrite sa nižšia všimnite si aj odkazy, ktoré sa v nich nachádzajú. Často v sebe nesú názov banky, čím sa snažia zmiasť menej pozorných alebo starších ľudí.

Do internet bankingu sa prihlasujte len vtedy, keď do svojho internetového prehliadača zadáte oficiálnu www adresu svojej banky – alebo používajte jej mobilnú aplikáciu,pripomína Polícia.

Treba si tiež dať pozor aj na fakt, že takéto SMS správy vám nemusia prísť z cudzieho čísla. Často sa stáva, že sa pri nich objaví odosielateľ “INFO” alebo niečo podobné.

Ak ste na takéto SMS správy natrafili, vymažte ich. Predtým ich však môžete poslať priamo banke alebo svojim známym. Nie je totiž nič horšie, ako v ťažkých časoch prísť o dôležité finančné prostriedky.

Total
59
Zdieľaní
Total
59
Zdieľať