Metaverzum v ohrození? Spoločnosti Meta už údajne dochádzajú peniaze 

Meta je nútená pozastaviť alebo zrušiť niektoré projekty. Dôvodom sú financie.

Obrovský projekt je náročný nielen na vytvorenie, ale aj na financovanie. Spoločnosť Meta preto musí vymyslieť, ako ho bude naďalej financovať.

Podľa jedného zo zamestnancov spoločnosť Meta (predtým Facebook) plánuje zvýšiť svoje financie radikálnym spôsobom – prepustením niektorých svojich zamestnancov z divízie Reality Labs. Vyplýva to z dokumentov, ktoré preskúmala agentúra Reuters.

Tieto informácie potvrdil aj hovorca divízie Reality Labs. Technologický riaditeľ Andrew Bosworth mal skutočne svojim zamestnancom oznámiť, že spoločnosť aktuálne nemôže pokračovať vo financovaní všetkých projektov. Niektoré z nich preto úplne zruší, zrejme aj so zamestnancami, a iné zas odloží na neurčito. Samotná spoločnosť Meta sa k tejto téme zatiaľ nevyjadrila, uvádza portál Futurism.

Meta chce znížiť tempo

Informácie o finančných problémoch prichádzajú len niekoľko týždňov po tom, čo generálny riaditeľ Mark Zuckeberg prehlásil, že spoločnosť plánuje “znížiť tempo” svojich investícií vrátane divízie Reality Labs, ktorá sa zaoberá vývojom Metaverza.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Správy o finančných problémoch dopĺňa aj šepkanie o tom, že Meta znižuje nábor nových zamestnancov. Dôvodom boli rastúce náklady pre vývoj Metaverza, ktoré je stále plné chýb a (zatiaľ) ideálnym priestorom pre zneužívanie a podvody.

Meta to v poslednej dobe nemá ľahké, najmä odkedy sa rozhodol pre zmenu názvu spoločnosti. Okrem toho musí čeliť rôznym sankciám, obvineniam, klesajúcej dôvere v súvislosti s narábaním s citlivými dátami a mnohým iným prešľapom.