mi band 6

Xiaomi Mi Band 6: Najpredávanejší smart náramok prichádza v novej verzii

Väčší a ostrejší displej s minimálnymi okrajmi.

Xiaomi Mi Band (Mi Smart Band) je legendou v odvetví nositeľnej elektroniky. Najpredávanejší športový náramok výrobca neustále vylepšuje, čoho výsledkom je ďalšia generácia Mi Band 6.

Predstavenie náramku Xiaomi Mi Band 6 je tak trochu prekvapením. Výrobca jeho uvedenie v predstihu neavizoval a podozrivo ticho boli aj známi informátori. Mi Band 5 bol pritom predstavený v júni 2020, nový model tak prichádza o niečo skôr.

Xiaomi Mi Band 6 ponúka podstatne lepšie zobrazovacie schopnosti. Čiastočne zakrivený AMOLED displej je väčší takmer o 50%, má uhlopriečku 1,56-palca. Výborné je aj rozlíšenie 152 x 486 pixelov. Svietivosť dosahuje hodnotu 450 nitov.

mi band 6
Foto: Xiaomi

Nepretržité monitorovanie zdravia zahŕňa srdcový tep, nasýtenie krvi kyslíkom a spánok. Náramok odsleduje aj stres a obsahuje tiež menštruačný kalendár. Z 30 cvičebných režimov dokáže náramok automaticky detekovať 6 športov.

Vďaka odolnosti 5ATM sa dá s náramkom aj plávať. Senzorovú výbavu dopĺňa 3-osový akcelerometer a 3-osový gyroskop.

TIP REDAKCIE
Drahé notebooky, drahé príslušenstvo: Apple predáva handričku na displej za 25 €

Mi Band 6 sa nabíja rovnako ako Mi Band 5. Chybou to nie je, práve naopak. Magnetická nabíjačka je praktická. 125 mAh batéria sľubuje 14-dňovú výdrž na jedno nabitie, čo je taktiež výborné.

mi band 6
Foto: Xiaomi

Pripojenie náramku k smartfónom zabezpečuje Bluetooth 5.0. Čas a údaje zobrazí každý z viac ako 60 dostupných ciferníkov. Žiaľ, NFC čip sa v medzinárodnej verzii náramku nachádzať nebude.

Spoločnosť Xiaomi predala od prvej generácie až do súčasnosti viac ako 120 miliónov náramkov Mi Band. Mi Band 6 by mal toto číslo ešte navýšiť. V Európe sa bude predávať za odporúčanú cenu 44,99 eur.

Takto vyzerajú aktuálne ceny náramku Xiaomi Mi Band 5

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať