Samsung predstavil Galaxy M53 5G: Mid-range so 120 Hz displejom, 108 Mpx foťákom a 5 000 mAh batériou!

Samsung Galaxy M53 5G bude na Slovensku dostupný od 29. apríla, a to v modrej, hnedej a zelenej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola nastavená na 519 €.

Samsung obohatil svoj segment strednej triedy o ďalší lákavý smartfón. Reč je o modeli Galaxy M53 5G, ktorý sa vystatuje veľkým a plynulým displejom, veľmi slušným výkonom, obrovskou batériou a hneď štyrmi zadnými objektívmi.

“Séria Galaxy M sa stala za posledné roky veľmi obľúbenou u našich zákazníkov. Preto sme sa rozhodli v nej pokračovať a prinášať užívateľom zaujímavé funkcie a solídne prevedenie za dostupnú cenu. Tohtoročný model Galaxy M53 5G nie je výnimkou. Ponúka veľký displej, dostatočný výkon na zvládnutie všetkých funkcií, veľkokapacitnú batériu, možnosť rozšíriť vnútornú pamäť a v neposlednom rade snímač s rozlíšením až 108 Mpx,” uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie českého a slovenského Samsungu.

Obrovský displej, ktorému nič nechýba

Začneme pri displeji. Výrobca sa rozhodol aplikovať 6,7-palcový AMOLED Infinity-O panel s rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz pre elegantnú plynulosť. Užívateľ si tak vychutná všetky bežné úkony, od scrollovania sociálnych sietí až po gaming či pozeranie videí a filmov. Displej je osadený do tela s hrúbkou len 7,4 mm a váhou 176 gramov.

Zdroj: Samsung

Spoľahlivý výkon a kopa úložného priestoru

Pod kapotou sa nachádza 8-jadrový čipset s taktom 2,4 GHz od spoločnosti MediaTek, konkrétne D900, pri ktorom bol použitý 6 nm výrobný proces. Okrem spoľahlivého výkonu ponúka taktiež aj podporu pre 5G konektivitu, čo umožňuje ešte rýchlejšie surfovanie po obľúbených internetových doménach, download a upload.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Procesor spolupracuje s 8 GB operačnej pamäte a 128 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť prostredníctvom microSD karty až o 1 TB.

Zdroj: Samsung

108 Mpx objektív v hlavnej úlohe

Dodatočné úložisko sa náramne hodí pre ukladanie veľkého množstva fotografií a videí, ktoré budú užívatelia zachytávať 4-člennou zostavou zadných fotoaparátov. Hlavnú úlohu zohráva 108 Mpx hlavný snímač obrazu. Do vedľajšej role bol osadený 8 Mpx širokouhlý objektív s o 123-stupňovým zorným poľom, 2 Mpx makro senzor a 2 Mpx hĺbkový fotoaparát.

Selfíčkári, vlogeri a TikTokeri nepochybne ocenia aj rozlíšenie predného snímača, ktorého rozlíšenie činí 32 Mpx.

Zdroj: Samsung

Výdrž na (viac ako) celý deň

Toto všetko zastrešuje obrovská 5 000 mAh batéria s podporou pre 25 W nabíjanie, ktoré ide ruka v ruke s pomalšou degradáciou maximálnej kapacity. Hoci sa táto hodnota môže zdať nízka, polovicu batérie dokáže táto nabíjacia technológia obnoviť v priebehu len 30 minút.

Zdroj: Samsung

Predaj začína koncom mesiaca

Samsung Galaxy M53 5G bude na Slovensku dostupný od 29. apríla, a to v modrej, hnedej a zelenej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola nastavená na 519 €.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať