Rusko je terčom výsmechu. Tajný agent mal pripraviť tri SIM karty, namiesto nich zaobstaral tri kópie hry Sims

A to nie je jediné zadanie, ktoré nechápavý dôstojník tajnej služby domrvil.

Rusko je opäť celému svetu na smiech. Miestna Federálna bezpečnostná služba (FSB) vraj zmarila atentát, ktorého terčom mal byť jeden z ruských novinárov, Vladimir Solovjov. S touto správou prišiel v pondelok samotný prezident Ruskej federácie, Vladimir Putin.

Putin z objednávky atentátu obvinil Ukrajinskú bezpečnostnú službu, no tá tieto obvinenia silno poprela. Následne obvinil aj Západ.

Situácia sa na prvý pohľad síce môže zdať ako veľmi vážna, no všetko nasvedčuje tomu, že Rusko atentát len zinscenovalo a chcelo ho použiť ako propagandu.

Celý plán Ruska stroskotal na jednej úsmevnej malichernosti. Ruská štátna tlačová agentúra, RIA Novosti, na Telegrame zverejnila video zachytávajúce zásah FSB proti údajnému atentátnikovi. Kamera sa v jednej časti zamerala na predmety, ktoré agenti podľa svojich slov našli v jeho byte. Nájsť medzi nimi možno ukrajinské pasy, zelené parochne, tričká s potlačou hákového kríža a fotografie Adolfa Hitlera. Okrem toho sa údajne našli aj drogy a zbrane, píše Business Insider.

Atentátnik s vášňou pre stavanie domčekov

Na posteli sa však nachádzalo aj niečo, čo tam očividne nepatrilo – tri kópie obľúbenej hry The Sims 3. Žurnalisti a internetová komunita po tomto zábere okamžite začali špekulovať, či si údajný atentátnik nepomýlil hru The Sims 3 so SIM kartami, ktoré sú nevyhnutné na realizáciu hovorov či pripojenie k mobilným dátam. Toto bol presne okamih, kedy sa celý plán Ruskej federácie zosypal ako domček z kariet.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Francis Scarr, novinár z BBC Monitoring, označil hry za súčasť “ukrajinského neonacistického štartovacieho balíčka”. K tomu doplnil: “Kto by to bol povedal, že je tak zažratý do The Sims 3?”

Zásah FSB skritizoval aj Eliot Higgins, investigatívny žurnalista z Bellingcat. “Úprimne verím, že ide len o hlúpeho dôstojníka FSB, ktorému povedali, aby zaobstaral 3 SIMky.”

A to stále nie je celý príbeh. Politológ Sergej Sumlenny si totiž všimol, že na odkaze, ktorý za sebou zanechali atentátnici, sa nachádza “nejasný podpis”. Áno, presne to, čo je medzi úvodzkovami.

Čo sa teda stalo? Vyzerá to tak, že nechápavý dôstojník FSB namiesto troch SIM kariet zaobstaral tri kópie The Sims 3. Okrem toho mu zrejme bolo prikázané, aby po sebe zanechal odkaz s nejasným podpisom. Agent však opäť úplne nepochopil zadanie a na papieri nechal presne tieto dve slová.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať