Z Ruska odchádza aj Huawei: Zatvára kancelárie a končí s predajom!

Huawei vraj úplne pozastavil uzatváranie nových zmlúv s ruskými telekomunikačnými operátormi na dodávky sieťových a serverových zariadení.

Rusko od konca februára, kedy iniciovalo inváziu na územie Ukrajiny, na protest opustili už stovky väčších i menších spoločností. A zdá sa, že tento exodus len tak skoro neskončí. Najnovšie svoju aktivitu na ruskej pôde pozastavuje aj jeden z najväčších čínskych technologických gigantov. Reč je o Huawei.

Jedna z osôb oboznámených s touto záležitosťou tvrdí, že Huawei okrem iného prestal prijímať objednávky a pripravuje sa na úplné zatvorenie ruskej pobočky, ktorá sa zaoberá telekomunikačnými a sieťovými zariadeniami. Čínski zamestnanci tejto pobočky a časť ruských špecialistov majú opustiť územie Ruska. Zvyšok ostane na dovolenke, píše Gizchina.

Huawei taktiež úplne pozastavil uzatváranie nových zmlúv s ruskými telekomunikačnými operátormi na dodávky sieťových a serverových zariadení. To pre Rusko predstavuje obrovskú ranu, nakoľko v priebehu posledných rokov miestne telekomunikačné spoločnosti prechádzali práve na technológie od Huawei. Čínsky výrobca sa v rámci ruského územia podpisuje pod približne 33 % všetkých základňových staníc mobilnej infraštruktúry.

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!

Segment spotrebného tovaru vraj zatiaľ ostáva bez výraznejších zmien, hoci Huawei mal v polovici marca zredukovať dodávky smartfónov o polovicu. Je však vysoko pravdepodobné, že výrobca “pre istotu” úplne preruší činnosť aj v tejto oblasti, aby si nepohneval Európu či Spojené štáty americké.