Huawei Nova 9 SE: Prekvapí ťa výdržou aj schopnosťami!

Huawei Nova 9 SE v sebe skrýva obrovský potenciál. Pozri sa, v čom všetkom je špecialista.

Dnešné smartfóny sa stali súčasťou každodenného života. Nosíme ich stále so sebou, chodíme s nimi spať, vstávame s nimi. Pre mnohých je to akási predĺžená ruka, bez ktorej si nedokážu predstaviť bežný deň. Často nás však sklame jedna základná vec – výdrž batérie. Absolútna novinka Huawei Nova 9 SE však tento problém nemá. Prečo?

Huawei Nova 9 SE totiž disponuje batériou s kapacitou až 4 000 mAh, ktorá sama o sebe vydrží celý pracovný deň. Ak si však telefón náhodou zabudnete nabiť, z 0 % na 100 % sa vám nabije za super rýchlych 36 minút. To je jedna dlhšia sprcha alebo nahodenie sa na večernú párty. Vďaka technológii Huawei SuperCharge sa dokonca z 0 % na 60 % nabije za prvých 15 minút.

No a ak by ste si mysleli, že tak ultrarýchle nabíjanie prehreje celý smartfón, mýlili by ste sa. Vo vnútri sa nachádza špičkové riešenie, ktoré by mu závidel nejeden výrobca. Huawei totiž stavil na grafén s vysokou tepelnou vodivosťou, vďaka čomu dokáže telefón chladiť až o 30 % efektívnejšie. Batéria tak ostane v bezpečí a vaše ruky sa zas neprehrejú.

Model Nova 9 SE sa na slovenský trh dostal len teraz, pričom v jeho výbave sa nachádza to najlepšie z predošlých generácií posunuté o niekoľko úrovní vyššie.

108 Mpx nie je len marketing, je reálne vynikajúci

V Huawei Nova 9 SE sa nachádza 108 Mpx fotoaparát, ktorý úzko spolupracuje s technológiou založenej na umelej inteligencii AI Quad. Veľkému foťáku pomáha 8 Mpx ultraširokouhlý, 2 Mpx makro objektív a 2 Mpx snímač pre fotenie snímok s rozmazaným pozadím.

Najzaujímavejší je však hlavný 108 Mpx senzor, ktorý dokáže fotiť v takom vysokom rozlíšení, že snímky môžete vytlačiť na veľkosť 125 x 94 centimetrov a nedôjde ku strate jediného detailu. Pôsobivé, však? To je pritom len jedna z mála vecí, ktoré dokážu fotoaparáty na novom Huawei Nova 9 SE.

Samozrejme, počet megapixelov nie je všetko. Kvalitu výsledných záberov dotvára aj zvyšok výbavy. Tak napríklad, o čo najlepšiu optiku sa stará objektív s clonou len f/1.9, čo znamená, že na senzor prenikne veľa svetla alebo senzor veľký 1/1,52 palca. Fotky tak ostanú svetlé a bez digitálneho šumu aj v šere alebo večer, o čo sa stará aj technológia režim Super Night Shot.

Pri fotkách to samozrejme nekončí. Huawei Nova 9 SE ponúka aj niekoľko prepracovaných video režimov. Medzi tie najlepšie určite patrí možnosť natočiť duálne video, čo znamená, že video sa naraz natáča prednou aj zadnou kamerou.

Okrem toho však môžete počas natáčania ľubovoľne prepínať medzi zadnými a predným fotoaparátom, vďaka čomu zachytíte všetko, čo treba. Či už pre Instagram alebo TikTok.

Pracant aj módny doplnok

Huawei je známy tým, že nevyrába len telefóny, ktoré dobre fungujú, tie telefóny aj fantasticky vyzerajú. Táto filozofia sa prejavila aj na nádhernom dizajne, ktorému dominuje obrovský FullView displej s rámčekmi tenkými len 1,05 mm.

Pekne odetý telefón však v sebe schováva poriadny výkon, o ktorý sa stará osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon s jadrami o takte 2.4 GHz a grafický čip Adreno 610. Huawei Nova 9 SE tak nebude mať problém držať tempo nielen v estetickom zmysle, ale aj v tom praktickom. Aplikácie, hry či rýchle reakcie systému – pre Nova 9 SE žiaden problém.

No a to najlepšie na koniec! Huawei Nova 9 SE stojí len 349 €. To je naozaj parádna ponuka, ktorú sa rozhodne oplatí využiť. Kúpiť si ho môžete u všetkých dobrých predajcov.

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Huawei.