Nová éra na obzore: Robotický humanoid od Tesly vraj bude hodnotnejší ako elektromobily!

Optimus všaj môže vstúpiť do výroby už počas 2023. Fungovať bude na základe neurónových sietí spoločnosti Tesla, ktoré budú spolupracovať s pokročilým superpočítačom Dojo.

Názov Tesla si väčšina spája so špičkovými elektromobilmi či Elonom Muskom. Škála aktivít tejto renomovanej spoločnosti je však oveľa širšia a ambicióznejšia. To neoblomne dokazuje vznik robotického humanoida menom Optimus. Vyzerá a hýbe sa ako človek, pričom jeho úlohou bude hlavne pomáhať.

Nie každý je nadšený tempom, akým technológie pokročujú. Pochopiteľne, aj vznik humanoida Optimus sa stretol s určitou mierou obáv. Elon Musk však ubezpečuje, že účelom tohto robota nie je prevziať kontrolu nad ľudskou rasou, ale pomáhať pri pracovných činnostiach, ktoré môžu byť pre živých ľudí nebezpečné, repetitívne alebo nudné.

Zdroj: Tesla (YouTube)

Musk vidí potenciál

Väčšina by si myslela, že takýto robot bude určený len pre veľmi špecifickú skupinu zákazníkov. A hoci to bude pravda, minimálne v najbližších rokoch, Elon Musk verí, že Optimus bude jedného dňa pre Teslu hodnotnejší ako elektromobily či autonómny systém jazdenia ako taký. Téme sa venuje server TechCrunch.

TIP REDAKCIE
Telekom rozširuje 5G roaming: Pribudlo týchto 9 krajín!

Optimus všaj môže vstúpiť do výroby už počas roka 2023. Fungovať bude na základe neurónových sietí spoločnosti Tesla, ktoré budú spolupracovať s pokročilým superpočítačom Dojo.

“Prekvapilo ma, že si ľudia neuvedomili rozsah programu robota Optimus,” povedal Musk. “Význam programu Optimus sa ukáže v nasledujúcich rokoch. Tí, ktorí sú prezieraví alebo sa pozerajú a pozorne počúvajú, pochopia, že Optimus bude mať napokon väčšiu hodnotu ako automobilový biznis, väčšiu hodnotu ako FSD (Full Self-Driving).”

Predstava je to rozhodne pekná a určite nie je neuskutočniteľná, no jej realizácia zrejme nejaký ten čas potrvá. Každému je jasné, že humanoid nebude žiadny lacný špás a bude môcť dovoliť len úzka skupina ľudí.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať