Orange zastavil odliv zákazníkov: Začiatok do roka 2022 im vyšiel

Orange sa môže pochváliť viacerými dôležitými oceneniami od nezávislých spoločností, ako napríklad Systemics-PAB, Net Check či Opensignal, vďaka čomu je jeho mobilná sieť považovaná za najkvalitnejšiu na Slovensku.

Orange sa svojimi výsledkami za prvý kvartál môže len a len chváliť. Ku 31. marcu slovenský operátor evidoval až 300 tisíc zákazníkov pevného internetu (FTTH, DSL a fixný LTE), čo reprezentuje viac než 14 % nárast oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. Výrazne si však polepšil aj v rámci TV služieb či konvergentných služieb. Celkové výnosy Orangeu za prvé mesiace tohto roku dosiahli 131 miliónov eur, uvádza operátor v tlačovej správe.

Orange začiatkom tohto roka predstavil aktualizované portfólio služieb, ktorým reagoval na meniace sa podmienky a nároky zo strany zákazníkov. Zameral sa na bezpečnosť, spotrebu dát, rýchlosť pripojenia aj zábavu.

Predstavenia sa dočkala aj nová generácia služieb s atraktívnejšími bezpečnými mobilnými paušálmi poskytujúcimi väčšie objemy dát, rýchlejšmi programami bezpečného a spoľahlivého pevného internetu či bohatšou ponukou televízie. Nové portfólio nalákalo už 16 tisíc nových zákazníkov.

Čo sa týka migrácie k iným operátorom, pri tej Orange hovorí o počte necelých 15 tisíc, čo má zodpovedať 20 % poklesu oproti prvému kvartálu 2021.

Počet aktívnych zákazníkov mobilných služieb je pomerne stabilný. Medziročná zmena činila pokles o 0,9 % na 2,496 milióna, z čoho takmer 1,9 milióna tvoria zákazníci fakturovaných služieb.

Naopak, rast bol zaznamenaný napríklad v množstve prenesených dát, konkrétne o polovicu. 19,82 milióna GB (90 %) z celkového objemu bolo prenesených v rámci 4G siete, 70,51 tisíc GB zase vo vysokorýchlostnej 5G sieti.

Zdroj: Orange

Rýchly, dostupný, bezpečný

Orange sa ďalej môže pochváliť viacerými dôležitými oceneniami od nezávislých spoločností, ako napríklad Systemics-PAB, Net Check či Opensignal, vďaka čomu je jeho mobilná sieť považovaná za najkvalitnejšiu na Slovensku. Okrem kvality pritom ponúka aj prvotriednu bezpečnosť, a to vďaka riešeniu Online ochrana, ktoré bolo predstavené spolu s novým portfóliom služieb.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)

Okrem toho sa pýši najväčším pokrytím 4G sieťou, ku ktorému má prístup 99,1 % populácie. Sieť je dostupná v 141 mestách a 2 238 obciach. Okrem štandardnej 4G je k dispozícii aj režim 4G+, ku ktorému má prístup 55 % populácie. Takmer tretina si pritom môže vychutnávať rýchlosť až do 680 Mbit/s.

Čo sa týka služieb fixnej siete, tie môže využívať 1,8 milióna domácností, čo reprezentuje 97,3 % domácností na Slovensku. Optická sieť je dostupná pre takmer 570 tisíc domácností v 69 mestách. Optické služby, ktoré sú poskytované prostredníctvom partnerských sietí, môže využívať približne 467 tisíc domácností v 533 mestách a obciach na Slovensku.

Nedstatok čipov sa dotkol aj Orangeu

Podobne ako mnohé iné firmy, aj Orange postihol nedostatok čipov, v dôsledku ktorého operátorovi klesli výnosy z predaja zariadení. Napriek tomu dokázal dosiahnuť výnosy vo výške 131 miliónov eur, čo je len 1,6 % medziročný pokles.