IFA 2022

IFA 2022: Technologický veľtrh sa uskutoční v plnom rozsahu

Pandémia ustupuje, hromadné podujatia sa môžu opäť rozbehnúť.

Pandémia nového koronavírusu zatvorila brány azda všetkých hromadných podujatí, pričom neboli výnimkou ani tie technologické. Epidemická situácia sa však, našťastie, zlepšuje, čo znamená, že sa veci začínajú vracať do starých koľají.

Nadšenci, firmy a médiá môžu ukojiť svoj hlad po najnovších technológiách na hneď niekoľkých medzinárodných podujatiach. Veľtrhy CES 2022 a MWC 2022 máme za sebou. Čaká nás ešte jeden, IFA 2022, ktorý sa bude konať na obvyklom mieste, na nemeckom výstavisku Messe Berlin od 2. do 6. septembra 2022.

Dobrou správou je, že IFA 2022 má potenciál byť prvým medzinárodným veľtrhom s osobnou účasťou od vypuknutia pandémie. Nahráva tomu nielen súčasná situácia, ale aj vyhliadky odborníkov na ďalšie mesiace. Nemecko 1. apríla 2022 zrušilo väčšinu zo svojich epidemických opatrení.

IFA 2022
Ilustr. foto: wikimedia.org

Šéf výstaviska Messe Berlín Martin Ecking uviedol, že spravia všetko preto, aby sa tohtoročný veľtrh IFA 2022 mohol konať v plnom rozsahu. Návštevníci sa možno rúškam a dezinfekčným gélom nevyhnú, no pravdepodobne budú môcť podujatie navštíviť bez toho, aby museli predložiť očkovací preukaz alebo potvrdenie o prekonaní ochorenia.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

Dúfame, že sa to organizátorom podarí. IFA v „plnej poľnej“ sa naposledy konala v roku 2019.