Galaxy Watch 4 získavajú ďalší update, zlepšuje bezpečnosť a zdravotné funkcie

Inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic dobehla vo februári veľká aktualizácia, ktorá so sebou priniesla nové prispôsobiteľné ciferníky, nástroje na dosahovanie kondičných cieľov alebo napríklad intervalové tréningy pre cyklistov a bežcov.

Takmer presne po mesiaci mieri do hodiniek Galaxy Watch 4 s operačným systémom Wear OS 3 ďalšia aktualizácia. Tentokrát ide o menší, skôr čiastočný softvérový balíček, ktorý ale obsahuje jeden dôležitý prvok – marcovú bezpečnostnú záplatu.

Novinkou čísla dva je zlepšenie funkcionality previazanej so zdravotno-športovou platformou Samsung Health. Výrobca, žiaľ, bližšie nepopísal, o aké zmeny ide. V každom prípade budú hodinky po aktualizácii opäť o niečo lepšie, či už z hľadiska bezpečnosti alebo schopnosti monitorovať aspekty zdravia a kondície.

galaxy watch 4
Zdroj: Reddit, u/goodhomesforrent

Aktualizácia sa momentálne šíri na trhu v USA, upozorňuje XDA. Nemalo by trvať dlho, kým sa ohlási aj v európskom a iných regiónoch. Jej dostupnosť si môžete skontrolovať v nastaveniach mobilnej aplikácie Galaxy Wearable.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

Galaxy Watch 4 sú stále jedinými hodinkami, ktoré sa predávajú s operačným systémom Wear OS 3 už od výroby. Smart hodinky Fossil Gen 6 boli v minulom roku predstavené so staršou verziou tohto operačného systému. Wear OS 3 získajú až formou aktualizácie v priebehu tohto roka.

Google vlani v máji sľúbil, že si najnovšiu verziu nositeľného systému osvoja i nové hodinky Fitbit. Zatiaľ to ale vyzerá, že nadchádzajúce Fitbit Versa 4 či Sense 2 na Wear OS nepresedlajú, čo je škoda.