galaxy watch 4

Do hodiniek Galaxy Watch 4 mieri veľká aktualizácia s novými ciferníkmi a funkciami

Pomôžu zlepšiť kondičku aj spánok.

Majitelia hodiniek Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic s operačným systémom Wear OS 3.0 sa môžu tešiť na príchod nových funkcií. Samsung v priebehu tohto týždňa vypustí do sveta veľkú aktualizáciu, informuje Sammobile.

Aktualizáciu pre Galaxy Watch 4 a 4 Classic ocenia najmä fyzicky aktívni jedinci, ktorých budú hodinky pedantnejšie motivovať k dosahovaniu kondičných cieľov. Používatelia si budú môcť v hodinkách nastaviť, akú hmotnosť, objem telesného tuku a kostrového svalstva chcú dosiahnuť.

Hodinky im na základe toho na dennej báze naservírujú tipy a odporúčania, ako tieto ciele naplniť. Cyklisti a bežci zase zužitkujú možnosť absolvovania intervalového tréningu. Jednoducho si nastavia cieľový časový úsek medzi jednotlivými cvičeniami ako aj čas potrebný na regeneráciu.

samsung
Foto: Sammobile

Hodinky okrem toho priamo v reálnom čase zobrazia maximálnu hodnotu nasýtenia krvi kyslíkom (VO2 Max). Po absolvovaní bežeckého tréningu Galaxy Watch 4 športovcom odporučia, koľko vody majú vypiť, aby si obnovili svoju prirodzenú hydratáciu.

Hodinky budú merať srdcovú frekvenciu až 2 minúty po ukončení tréningu, vďaka čomu športovci zistia, kedy môžu v cvičení opäť pokračovať. Aktualizácia má snahu vylepšiť nielen kondičku používateľov, ale aj ich spánok.

TIP REDAKCIE
Z Rusov môžu byť jaskynní ľudia: Nemajú technológie, neuveríte, čo montujú do tankov
galaxy watch 4
Foto: Sammobile

Nástroj Sleep Coaching odporučí ideálny čas spánku, pričom zohľadní údaje o jeho kvalite a celkové spánkové skóre. Po každom mesiaci monitorovania aktivity hodinky každému používateľovi priradia symbol zvieraťa, ktorý bude zodpovedať vyhodnoteným spánkovým návykom.

Galaxy Watch 4 s novými ciferníkmi

Popri funkčných novinkách si Samsung pripravil aj obohatenie vizuálnej stránky veci. Aktualizácia softvéru so sebou prinesie nové ciferníky a viac možností prispôsobenia pre tie už existujúce.

Zároveň sa na trh dostanú nové remienky, ktoré budú svojím prevedením korešpondovať s novo pridanými ciferníkmi. Pôjde o silikónové, kovové a textilné remienky v rôznych farbách, napríklad červenej, čiernej, krémovej a šedej.

hodinky
Foto: Sammobile

inteligentné hodinky Samsung tiež získajú lepšiu podporu pre ľavákov, vďaka čomu ich budú môcť bez problémov nosiť aj na pravej ruke. Podrobnosti o tejto novinke sa objavili ešte v januári.

Samsung by mal aktualizáciu pre hodinky Galaxy Watch 4 a 4 Classic uvoľniť krátko po premiére smartfónov Galaxy S22, ktorá prebehne zajtra, 9. februára 2022. Napriek tomu môže pár dní trvať, kým sa systémový update dostane ku všetkým vlastníkom daných hodiniek.