Elon Musk mení názor. Kreslo v predstavenstve Twitteru napokon odmietol

Jeho členstvo malo nadobudnúť platnosť 9. apríla, no Elon vraj v to ráno kreslo odmietol.

Elon Musk sa aj napriek kúpe takmer 10-percentného podielu spoločnosti Twitter nestane členom predstavenstva. Toto miesto mu bolo ponúknuté ešte minulý týždeň, čo v tom čase potvrdil aj samotný generálny riaditeľ, Parag Agrawal. Musk však po novom ponuku odmieta, píše The Verge.

Elon bol do správnej rady spoločnosti vymenovaný minulý týždeň v utorok pod podmienkou, že prebehne previerka a formálne prijatie. Jeho členstvo malo nadobudnúť platnosť 9. apríla, no Elon vraj v to ráno kreslo odmietol. Agrawal svoj tím o tejto skutočnosti informoval prostredníctvom krátkeho listu, ktorý neskôr prezdieľal aj na Twitteri.

CEO v závere listu uvádza, že vedenie si vždy vážilo a aj bude vážiť vstupy od akcionárov, bez ohľadu na to, či sú alebo nie sú členmi predstavenstva. To nepochybne platí aj pre Elona Muska, ktorý je momentálne najväčším stakeholderom Twitteru.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Nápad za nápadom

Od času, kedy sa o kúpe 9,2-percentného podielu spoločnosti dozvedela široká verejnosť, Musk aktívne prezentuje svoje nápady ohľadom možných zmien. Hovoril o tlačidle pre úpravu príspevkov, o odstránení reklám či dokonca o možnosti premeniť sídlo Twitteru na ubytovňu pre bezdomovcov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať